"За нашою інформацією, ці цифри, зрозуміло, приблизні – до $ 1,3 млрд йде на утримання тільки цивільної частини. В першу чергу, це бюджетники. І близько $ 3,7 млрд – на війну. Тобто близько $ 5 млрд на рік, за нашою оцінкою, коштує Кремлю утримання окупованої території українського Донбасу. Це без Криму", - розповів "Інтерфакс-Україна" віце-прем'єр з питань реінтеграції Олексій Резніков.
За його словами, серед останніх запитів окупаційних адміністрацій – виділення коштів на модернізацію телевеж, щоб продовжувати глушити сигнал українських телеканалів і радіо в ОРДЛО.
"Ми точно знаємо, що "підопічні" просять, наприклад, гроші на модернізацію телевеж, тому що "занадто сильний сигнал українського телебачення". І просять у офіційних органів РФ фінансування в рублях", - каже Резніков.
На думку віце-прем'єра, пандемія коронавірусу (Росія на другому місці в списку країн світу за кількістю хворих – ред.) може призвести до істотного скорочення "субсидування" розграбованого Донбасу. І збільшує шанси України на успішну деокупацію регіону.
"Росія – це імперія. Для чого імперіям колонії? Або викачувати звідти якісь ресурси, або якийсь військовий потенціал. Крим – це авіаносець, тільки на землі. А який інтерес у Донбасі сьогодні? Вони його розграбували, вони вивезли все обладнання із заводів. Тому, як довго вони будуть готові це фінансувати, ці $ 5 млрд за свого нинішнього падіння – теж питання. Тут лише свою територію б утримати. Росія – теж не монолітна держава", - зазначає він.
Раніше американські дипломати Джон Гербст, Стівен Пфайфер і Вільям Тейлор розповіли про власне бачення врегулювання ситуації в Донбасі. На думку дипломатів (кожен з них свого часу був послом в Україні), криза, викликана пандемією COVID-19 і падінням світових цін на нафту, може змусити Росію піти.
Докладніше про можливий розвиток подій у Донбасі читайте в статті Петра Бурковського "П'ять сценаріїв розвитку подій у Донбасі: чого чекати від Росії і як може вчинити Україна?" для ZN.UA.