У Міноборони стверджують, що не знали про ситуацію у 211-й понтонно-мостовій бригаді ЗСУ та направлять туди комісію

Поділитися
У Міноборони стверджують, що не знали про ситуацію у 211-й понтонно-мостовій бригаді ЗСУ та направлять туди комісію © Скріншот Youtube
Військова служба правопорядку перевірить факти знущання над військовими.

Видання «Українська правда» опублікувало матеріал про можливі випадки знущань, вимагання грошей та кумівства у 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки Збройних Сил України. Повідомлення викликало резонанс і стало приводом для перевірки Міністерством оборони України.

Міністр оборони України Рустем Умєров віддав наказ Головній інспекції Міністерства оборони негайно розпочати розслідування щодо викладених у матеріалі фактів. Додатково буде розслідувано, чому відповідна ситуація не отримала вирішення раніше і затягувалося реагування з боку Військової служби правопорядку.

Рустем Умєров назвав неприйнятними випадки затягування розслідувань, сімейних підрядів, поборів та знущань над військовими, особливо у контексті війни. Міністр наголосив, що всі винні мають понести відповідальність, а суспільство – отримати пояснення щодо причин бездіяльності в цьому питанні.

Водночас речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі "Радіо Свобода" зазначив, що міністерство не отримувало попередніх повідомлень про подібні випадки, однак усі заявлені у матеріалі факти будуть розслідувані.

За його словами, випадки порушення прав могли залишатися прихованими через страх військових перед можливим залякуванням або репресіями.

У Генштабі повідомили про те, що головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доручив направити до військової частини комісію Військової служби правопорядку у Збройних силах України. Завдання комісії — перевірити факти, викладені у медіа, зокрема випадки знущань, поборів і можливого кумівства в підрозділі.

Результати перевірки з боку Головної інспекції Міноборони мають бути оприлюднені після завершення розслідування. Очікується публічне пояснення щодо затримки реагування з боку Військової служби правопорядку.

Крім того, міністерство оборони працює над розробкою законопроєкту про створення посади військового омбудсмена. Ця посада має забезпечити ефективне вирішення подібних конфліктів і захист прав військовослужбовців.

Раніше повідомлялося про те, що кількість випадків СЗЧ у Силах оборони з 2022-го збільшилася в шість разів. Більшість з них відбулися цього року.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі