"Процес розведення військ (сил) реалізується в рамках досягнутих у попередні роки домовленостей в Мінську: протоколу від 5 вересня 2014 року, меморандуму від 19 вересня 2014 року і комплексу заходів по виконанню Мінських угод від 12 лютого 2015 року", - нагадують в Міноборони.
Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування і є дзеркальним, тобто таким, яке повинно здійснюватися обома сторонами. Основна умова початку розведення військ - дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів.
Процес розведення військ буде відбуватися послідовно, у два етапи: перший етап - відвід особового складу з обох сторін, другий - демонтаж інженерних споруд і подальше розмінування територій.
Якщо зазначені умови не виконуються, процес розведення військ припиняється.
Згідно з інформацією прес-служби, ЗСУ будуть продовжувати надавати допомогу мирному населенню. Зокрема, підрозділи цивільно-військового співробітництва і в подальшому співпрацюватимуть з місцевою владою в рамках реалізації поточних гуманітарних проектів, щоб громадяни України в районах розведення мали предмети першої необхідності для життя. Крім цього, будуть продовжуватися проекти з відновлення інфраструктури.
Разом з тим, у разі якщо російсько-окупаційні війська ігноруватимуть домовленості і спробують повернутися на раніше займані позиції, українські військовослужбовці будуть діяти адекватно.
Як раніше повідомлялося, учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську погодили розведення сил і озброєння на двох ділянках в зоні проведення операції Об'єднаних сил.
Зеленський повідомив про те, що питання визначення чітких термінів розведення сил і засобів в районі Петровського і Золотого буде обговорюватися на майбутньому саміті "нормандського формату", який відбудеться в Парижі.