Міністерство юстиції спільно з групою народних депутатів внесли у Верховну раду законопроєкт №3591, що дозволяє продавати незадіяні в'язниці з метою отримання грошей для будівництва нових в'язниць. Про це міністр юстиції Денис Малюська написав у Facebook.
"У бюджеті коштів на тюремну реформу немає, тому джерела фінансування ми знаходимо самостійно, звідки і всі останні ініціативи: платні камери, приватні СІЗО та розпродажі в'язниць", - написав Малюська.
За його словами, у результаті продажу Мін'юст зможе винести стародавні слідчі ізолятори за межі міст або в промзону, підвищити стандарти утримання ув'язнених і дотримання їх прав, зменшити витрати на поточне утримання СІЗО завдяки енергоефективності та відсутності необхідності в постійних ремонтах.
На реконструкцію старої тюремної інфраструктури та будівництво нових закладів утримання направлять 70% надходжень. Інших грошей на тюремну реформу в бюджеті немає.
Малюська запевнив, що збираються продавати тільки "заморожені" в'язниці, тому це не означає масових звільнень засуджених. Хоча в майбутньому планується скоротити кількість засуджених, скасувавши такий термін як "обмеження волі".
Міністр також додав, що самі по собі будівлі старих в'язниць в якості покупців нерухомості не зацікавлять. Цінним ресурсом є земля під цими будівлями.
Раніше заступник міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що в Мін'юсті працюють над розширенням проєкту державно-приватного партнерства і планують, крім слідчих ізоляторів, залучити інвесторів до користування закритими в'язницями. Вона зазначила, що інвесторам можуть бути корисні і цікаві не тільки самі в'язниці, але і земельні ділянки.
Нагадаємо, на початку травня стало відомо, що платні камери з'явилися в Київському слідчому ізоляторі. Зокрема, там є двомісна, тримісна і дві чотиримісні камери з поліпшеними умовами. Доба перебування в платній камері Київського СІЗО буде коштувати 2 тисячі грн, за тиждень - 8 тисяч грн, а за місяць - 12 тисяч грн.
Також повідомлялося про те, що анонсовані приватні СІЗО запрацюють в Україні з наступного року, а ось приватних в'язниць не буде.
Про стан пенітенціарної системи в Україні читайте у статті Гюндуза Мамедова "Як зрушити з місця реформу пенітенціарної системи: план є, треба діяти" для ZN.UA.