Коментар експерта наводить у своїй статті для DT.UA Ольга Скрипник. За його словами, у Литві, на досвід якої часто посилаються українські реформатори, на ФОП за три роки перейшли всього 5% лікарів первинної ланки. Після введення додаткових мотивацій та надання грантів цей показник вдалося підвищити до 7%.
"Досвід сусідніх країн показує, що далеко не всі лікарі готові брати на себе такі навантаження і займатися підприємництвом на первинному рівні. Це не вигідно ні лікарю, ні державі. Який сенс витрачати так багато зусиль, ресурсів і часу, займаючись сегментом, який за кілька років, можливо, досягне 5%?", - задається питанням фахівець.
Надутий також зазначив, що сьогодні 70% пацієнтів отримують медичну допомогу в ЦПМСД, і досягти якісного поліпшення медичної допомоги для більшості українців в короткі терміни можна, якщо підвищити їх фінансування та оснащеність.
Детальніше про проблеми й ризики запуску реформи первинної медичної допомоги читайте в статті Ольги Скрипник "Сімейний лікар. Інструкція з експлуатації" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".