Як повідомляє агентство Associated Press, Мелоні назвав звинувачення проти Манафорта безпідставними, а також підкреслив, що вони повинні бути відхилені як можна швидше.
В коментарі агентству Лещенко розповів, що нові орендарі офісу Манафорта в Києві знайшли приблизно 50 сторінок документів, що проливають світло на його діяльність в Україні. Депутат вважає, що оприлюднений ним договір розкриває механіку відмивання коштів, яка повинна бути розслідувана владою США.
При цьому він не став говорити, поділився він своїми знахідками з американською стороною.
Напередодні, 21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання американським політтехнологом Полом Манафортом коштів з "Чорної каси" Партії регіонів. На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії в Киргизстані.
Автор уточнює що документ, який потрапив до його розпорядження – це договір, по якому була здійснена одна з 22 виплат Манафорту, згадується в "Чорної бухгалтерії" ПР. Мова йде про запис від 14 жовтня 2009 року, згідно з якою американцеві виплатили 750 тисяч доларів.
Схема виплат, на думку Лещенка, має всі ознаки злочину. Згідно з договором, Манафорт не займався політичним консультуванням, а торгівлею, а покупцем в угоді виступив белізький офшор з рахунком в Бішкеку.
Нагадаємо, 18 серпня НАБУ підтвердило, що в списках "чорної бухгалтерії" Партії регіонів фігурує колишній радник екс-президента України Віктора Януковича і один з керівників передвиборної кампанії кандидата в президенти США Дональда Трампа Пол Манафорт.
Детальніше про перспективи справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів читайте в статті Оксани Денисової "Як "чорна бухгалтерія" ПР може перетворитися на невидиму" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".