"За запитом української сторони правоохоронні органи Латвійської Республіки затримали президента - одного з власників ПАТ "Міський комерційний банк" (CityCommerce Bank), який знаходився у міжнародному розшуку. Президент та голова правління даної фінустанови через підконтрольні їм комерційні структури вивели активи банку. Наразі готуються матеріали щодо екстрадиції затриманого", - йдеться у повідомленні.
Правоохоронці зібрали докази, які свідчать про причетність керівників "Міського комерційного банку" та комерційних структур до виведення та привласнення активів фіну станови. При цьому сума завданих збитків становить майже 300 мільйонів гривень.
За даними слідства, упродовж 2013-2014 років посадовці банку видали кредити фіктивним фірмам, а кошти легалізували через підконтрольні їм комерційні структури. Зокрема такі кредити надавалися під забезпечення майна, вартість якого завищували в десятки разів.
Минулого року керівників банку оголосили у міжнародний розшук. У жовтні 2018 року латвійські правоохоронці затримали президента "Міського комерційного банку". Наразі чоловіка арештували на один рік. Як зазначили у поліції, голова правління банку отримав російське громадянство та виїхав до анексованого Криму.
Обом правопорушникам повідомили про підозру. Президента, який є одним із власників банку, підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) а ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України. Голові правління фіну станови повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.
Також керівникам фіктивних підприємств було повідомлено про підозру за ст. 205 (Фіктивне підприємство) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, 23 жовтня детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру десятьом посадовим особам АТ "Ощадбанк" та підприємств групи "Креатив", яких підозрюють у вчиненні корупційних злочинів та заволодінні 20 млн. дол. держбанку. Зокрема, серед затриманих син депутата Станіслава Березкіна Максим.
Також САП підготувала та передала в ГПУ подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт депутата Березкіна, який фігурує як організатор злочинної схеми.
За наслідками розгляду клопотань усім десятьом підозрюваним у справі обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави. Семеро підозрюваних вийшли під заставу.
Як зазначають слідчі, в період з 2013 по 2015 роки посадові особи компаній "Креатив", будучи в змові з високопоставленими службовцями держбанку, підробили документи, за якими отримали кредит у розмірі $ 20 мільйонів нібито для "купівлі насіння соняшнику". Після цього власники "Креативу" вивели гроші на рахунки компаній-"прокладок", зареєстрованих в Белізі та Швейцарії і ними оплатили покупку корпоративних прав компаній, що мають цінне нерухоме майно.