У Криму окупанти покарали 353 людини за участь у мирних зібраннях – правозахисники

Поділитися
У Криму окупанти покарали 353 людини за участь у мирних зібраннях – правозахисники
Правозахисники назвали суддів, які приймають рішення по справах активістів.

З квітня 2014 року по вересень поточного року в анексованому Криму до адміністративної відповідальності за участь у мирних зборах були притягнуті 353 людини, ще 12 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності. Про це повідомили в "Кримській правозахисній групі".

"Окупаційна влада значно посилила обмеження свободи мирних зібрань на території Кримського півострова, незаконно використовуючи для цього репресивне російське законодавство... Переслідуючи людей за участь у мирних зборах, російська влада порушує ст. 10 та 11 Європейської конвенції з прав людини, що гарантують свободу вираження поглядів та мирних зібрань", - заявили правозахисники.

Наголошується, що кримські "судді" затвердили 367 постанов про притягнення до адмінвідповідальності, з яких 334 постанови про штрафи на загальну суму 3 942 500 руб.

Крім того, до учасників мирних зібрань застосовувалися адміністративні арешти (зафіксовано щонайменше 22 таких постанови) та громадські роботи (11 постанов).

У Кримській правозахисній групі також назвали "суддів", які винесли найбільшу кількість рішень по кримінальних та адміністративних справах щодо активістів за участь у мирних акціях: Катерина Тимошенко (громадянка України) - 28 рішень, Володимир Агін (громадянин РФ) - 33 рішення, Ірина Шевченко (громадянка України) - 22 постанови, Сергій Проскурня (громадянин України) - 21 постанову, Герман Атаманюк (громадянин України) - 16 постанов.

Найбільшу кількість вироків за адміністративними арештами винесла суддя Ірина Кагитина (громадянка України, "Київський районний суд"). Судді Сергій Деменок і Лариса Лихачова винесли найбільше вироків у кримінальних справах, Віктор Зіньків став "суддею"-"рекордсменом" за максимального терміну позбавлення волі.

Як розповіла в інтерв'ю для DT.UA Фіона Фрейзер, ситуація з правами людини в Криму не змінилася. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення прав людини і констатує, що ніяких поліпшень за останні 10 місяців на півострові не сталося.

Детальніше про утиски громадян в окупованому Криму читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі