У Криму поблизу Севастополя виявлено будівництво другої злітно-посадкової смуги на військовому аеродромі "Бельбек". Дані отримані за допомогою космічної зйомки. Згідно зі знімками, на території аеродрому зараз активно ведуться грунтові роботи, які були розпочаті в січні і є підготовчим етапом до проведення асфальтобетонних робіт з будівництва нової злітно-посадкової смуги, повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій (МТОТ).
Зазначається, що нова смуга розташована паралельно вже існуючій злітно-посадковій смузі і матиме довжину близько 4 тисяч метрів. На будівельному майданчику зафіксовано близько 60 одиниць будівельної техніки та ймовірний цементний міні-завод. Крім того, на стоянках аеродрому зафіксовано дев'ять літаків Міг-29, один - Ан-26, 26 - Су-27, а також майже 100 одиниць автомобільної та спецтехніки.
МТОТ зазначає, що будівництво додаткової смуги для цивільних потреб створює нові можливості для порушення українського та міжнародного законодавства міжнародними авіакомпаніями і може свідчити про наміри окупаційної влади створити резервні шляхи сполучення півострова з територією РФ на випадок перебоїв у роботі аеропорту "Сімферополь", або невдачі з проектом будівництва Керченського мосту.
З відкритих джерел відомо, що будівництво проводить Міністерство оборони РФ. Що також може свідчити про наміри посилення військової присутності Росії на території Криму, в тому числі в частині військово-повітряних сил і сил протиповітряної оборони, зазначають у відомстві.
Так, зафіксовані параметри нової злітно-посадкової смуги свідчать, що після завершення будівництва, "Бельбек" зможе приймати всі типи літаків військової авіації, включаючи стратегічну.
Аеродром "Бельбек" є аеродромом спільного базування, на якому з 90-х років була розташована 204 бригада тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ, а також виконувалися цивільні рейси з перевезення пасажирів. З 2002 року аеропорт "Бельбек" отримав статус міжнародного. Після анексії Криму в 2014 році, аеродром обслуговував виключно військово-повітряні сили Росії, цивільні рейси не здійснювалися. Натомість на його базі були розташовані два авіаційних полки ВПС РФ.