Київська влада вирішила переглянути традиційний формат святкування Дня Києва в зв'язку з епідеміологічною ситуацією в місті та карантинними обмеженнями, введеними в країні. Як повідомляється на сайті КМДА, масових заходів цього року буде менше, їх адаптували до діючих карантинних норм.
Так, святкування розпочнеться 26 травня музичною екскурсією від Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького по локаціях Андріївського узвозу. Стартує екскурсія від пам'ятника улюбленим персонажам Проні Прокопівні та Свириду Голохвастову.
«Основними локаціями центральних святкових подій стануть Арка дружби народів і Співоче поле. Складаючи програму, ми намагалися охопити різні цільові аудиторії і передбачити для киян найрізноманітніші заходи», - заявила директор Департаменту культури КМДА Яна Барінова.
29 травня відбудеться відкриття 50-го міжнародного кінофестивалю «Молодість». Він буде проходити в оупен-ейр форматі протягом тижня, а в його програму включено 200 картин.
29-30 травня на Співочому полі відбудеться комерційний захід Kyiv fan fest.
Крім того, святкування Дня Києва розпочнеться з масштабного щорічного спортивного благодійного проєкту «Пробіг під каштанами». Цього року вперше, через ризики, пов'язані з поширенням коронавірусу, на старт не вийде «Команда втіленої мрії» - команда дітей, які отримали в Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України другий шанс на життя.
29-31 травня на вулицях Києва пройде змагання зі спортивного орієнтування «Кубок столиці», Відкритий міський турнір з кікбоксингу на естраді Хрещатого парку біля Арки дружби народів, а також вже традиційна вітрильна регата на Київському річковому вокзалі біля причалу № 6 (біля Церкви Святого Миколая).
Підготовлена програма святкування і в музеях столиці. Так, з 26 по 28 травня в Музеї історії міста Києва пройде міжмузейний виставковий проєкт «Велика сімка», а 29-30 травня тут презентують нову тематичну екскурсію «Міфи і фейки про Київ». З 29 травня по 6 червня в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» буде експонуватися виставка «Старий Київ в листівках», а 28 травня в музеї відбудеться хоровий фестиваль-конкурс «Як тебе не любити, Києве мій», організований спільно з Київським будинком вчителя для столичних педагогів.