На сьогоднішній день на всіх пляжах Києва купатися не рекомендовано, через виявлення у водоймах кишкової палички, повідомила пресслужба Київської міської держадміністрації. У КМДА розповіли про причини такої ситуації, а також повідомили, коли показники прийдуть в норму.
“На всіх пляжах Києва – жовті прапори … Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві повідомило про результати санітарно-мікробіологічних і санітарно-хімічних досліджень проб води в місцях масового відпочинку мешканців на водних об’єктах столиці, де виявлено відхилення від вимог. Зокрема, перевищено індекс лактопозитивної кишкової палички”, - йдеться у повідомленні.
За даними КМДА, таку ситуацію спричинили сильні дощі, які пройшли у столиці останніми днями. Вказано, що під час таких опадів у водоймах всього світу спостерігаються подібні показники води.
“На повернення показників до нормативних потрібно 3-4 дні. Тоді обмеження буде знято”, - зазначили у КМДА.
Директор з розвитку зон рекреації комунального підприємтсва «Плесо» Костянтин Пігуля заявив про те, що це не є забрудненням. Протягом трьох днів фахівці проведуть додаткові аналізи води. Вже замовлено повторне хлорування водогінної системи пляжів.
“Нагадаємо, що жовтий прапор означає “не рекомендуємо купатися”, зелений – “купання дозволено», червоний – “купатись заборонено!”, - додали в КМДА.
Напередодні Держпродспоживслужба повідомила про те, що на 12 пляжах Києва виявили кишкову паличку. Зокрема, перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички зафіксували на пляжах: "Венеція", "Веселка", "Дитячий", "Золотий", "Молодіжний", "Передмістна Слобідка", "Веселка", "Тельбін", "Центральний", " Троєщина "і" Чорторий ".
Київські пляжі відкрилися для купання 19 червня. Паспорти готовності отримали 12 пляжів і 20 зон відпочинку без купання. У цьому році в Києві збільшилася кількість пляжів, які отримали міжнародну нагороду "Блакитний прапор". Це означає, що вони відповідають більш 30-ти критеріям якості та безпеки. Напередодні такої "Блакитний прапор" підняли на пляжі "Троєщина".