Співробітники Служби безпеки України затримали у Києві групу осіб, підозрюваних у спробі збуту великої суми фальшивої валюти. За даними слідства, громадянин Казахстану і троє українців налагодили постачання підроблених євро з Туреччинидо в України по морю і повітрю. Щомісячний обсяг ввезеної валюти становив 50 тисяч євро, повідомила прес-служба СБУ в п'ятницю, 6 вересня.
Оперативники задокументували протиправну діяльність затриманих: вони підшукували в Україні спільників, які погоджувалися реалізовувати фальшиві банкноти в обмінних пунктах, необладнаних детекторами перевірки купюр.
Підозрюваних затримали у Солом'янському районі Києва після того, як один з них намагався обміняти на гривні 25 тисяч фальшивих євро на автозаправній станції.
Під час обшуку в орендованій квартирі в Шевченківському районі столиці правоохоронці вилучили ще 21 тисячу підроблених євро.
Підозрюваним інкримінують ч. 1 ст. 191 Кримінального кодексу (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення до України з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів або квитків державної лотереї). Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Досудове слідство триває.
Тим часом, усі держави ЄС, що входять в єврозону відмовилися від випуску банкнот номіналом 500 євро. Центробанк ЄС оголосив про рішення відмовитися від 500-єврових купюр ще в 2016 році.
Центробанк ЄС оголосив про рішення відмовитися від 500-єврових купюр у 2016 році. Своє рішення регулятор аргументував тим, що банкноти часто використовуються при готівкових розрахунках у незаконних оборудках, у тому числі, при відмиванні грошей і фінансуванні тероризму.
При цьому банкноти номіналом 500 євро не вилучаються з обігу, ними можна користуватися без жодних обмежень.
Купюри номіналом 500 євро іноді називають "бен ладеном", так як вони дозволяють непомітно транспортувати великі суми грошей. Наприклад, 1 млн євро в "пятисотках" важить всього 2,2 кг і легко поміщається в сумку для ноутбука. Така ж сума в 100-доларових банкнотах важить у шість разів більше.