У Києві запустили другу нитку Головного каналізаційного колектора, на будівництво якого витратили 1,3 млрд грн.
"Це один із найбільших інфраструктурних проектів за останні роки", – сказав мер Києва Віталій Кличко під час відкриття і переключення.
Він наголосив, що нова нитка замінить в експлуатації старий колектор, який ще у 1999 році був визнаний аварійним і давно потребував капітального ремонту. При цьому він підкреслив, що подальша експлуатація старого колектора могла спричинити масштабну екологічну катастрофу не лише в столиці, а й в масштабах всієї країни.
Кличко нагадав, що роботи з будівництва колектора-дублера розпочалося ще у 1994 році і були поновлені в 2015 році після обвалу колектора на вулиці Кирилівській.
Загальна довжина другої нитки колектора складає майже 10 кілометрів, він приймає стоки від колекторів районного значення. При будівництві об'єкту використовувалися сучасні технології. Гарантію на цей колектор дають не менше 100 років.
Будівництво об'єкта фінансувалося спільно коштом міського та державного бюджетів. Загальна вартість проекту понад 1,3 млрд грн. Дві третини будівництва фінансувало місто, одну третину – держава.
Головний міський самопливний каналізаційний колектор довжиною 9,2 км, діаметром – 2,9 м був введений у експлуатацію у 1970 році. Ще у 1999 році об'єкт за результатами обстеження був визнаний як аварійний та непридатний до експлуатації.
Детальніше про розвиток Києва читайте в матеріалі Олександра Сергієнка і Анатолія Ткачука "Київ в оковах околиць, або Як розвиватися українським мегаполісам?"