На Михайлівській площі в Києві у вівторок, 26 квітня, відбувся флешмоб з нагоди 31-ї річниці катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.
Учасники акції запалили сотні свічок і виклали їх у формі міжнародного знака радіації у пам'ять про героїв-ліквідаторів та жертв техногенної катастрофи.
26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильській атомній станції стався вибух, який став причиною однієї з наймасштабніших техногенних катастроф у світовій історії.
Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще один помер вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли.
З 1986 по 1992 роки тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії брали участь 600 тис. осіб, ще понад мільйон людей було задіяно в роботах в 30-кілометровій зоні.
Детальніше про перспективи розвитку Чорнобильської зони відчуження читайте в інтерв'ю Алли Єрьоменко із засновником Чорнобильського інституту досліджень та розвитку Віталієм Дем'янюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".