"Це був дитячий простір, організований пані Мариною Осиповою у Києві в приватному будинку за адресою вул. Достоєвського, 3. Він був облаштований за найвищими стандартами чистоти й гігієни, головний із яких – любов до дитини… На жаль, у кожної людини є межі її можливостей. На жаль, із понеділка наш дитячий простір закриє свої двері", - пише у своєму Facebook Світлана Богдан, матір хлопчика, що відвідував садок.
Батьки дітей, які відвідували дитячий садочок, вважають, що причиною такої пильної уваги правоохоронців до роботи дитсадка є скарги сусідів, яким заважали діти за парканом.
"По сусідству розташований розкішний оранжевий будинок. Цей сусід недоброзичливо ставиться до перебування дітей на суміжній із його домом території. Не раз він скаржився на дитячий шум і на те, що батьки паркують машини біля його дому. Машини паркувати перестали – але сусід не вгомонився", - пише Богдан.
Звертався чоловік і до поліції, тож правоохоронцям було відомо і про існування дитячого садка, і про те, що силою дітей у ньому не утримують. Навіщо ж тоді була "спецоперація" та гучні заголовки на кшталт "Столичні правоохоронці проводять перевірку за фактом незаконного утримування 11 малолітніх дітей"? Батьки вбачають у цьому спробу залякування з метою закриття садочка.
Так, коли дітей забирали після "спецоперації" поліції, із батьками проводили розмову співробітники соцслужби, які застерігали: "Не водіть сюди свою дитину, бо ми будемо її звідси забирати, і будете забирати свою дитину з відділку". Тобто, фактично відбувалося пряме залякування без жодних на те законних підстав.
Нагадаємо, 17 січня столична поліція відзвітувала про виявлення у Києві "нелегального дитячого садочка", в якому буцімто силою утримували 11 дітей. Перевіряти анонімне повідомлення вирушила ціла делегація у складі начальника управління поліції, голови РДА, слідчо-оперативної групи і соціальних служб.
Результатом стало відкриття слідчим відділом Подільського управління поліції кримінального провадження за ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін до 10 років.
Згодом справу за цією статтею закрили, адже було з'ясовано, що дітей ніхто не утримував силоміць, батьки просто домовилися між собою і таким чином вирішували проблему дитсадка, у який сьогодні потрапити дитині дуже непросто. Джерела DT.UA у правоохоронних органах припустили, що "швидше за все, буде якийсь протокол про адміністративне порушення".
Водночас голова правління "Української мережі за права дитини" Дар'я Касьянова наголосила на тому, що поки соціальною інфраструктурою та її якістю не турбуватиметься держава на всіх його рівнях, керувати цим процесом будуть попит та пропозиція. І такі випадки повторюватимуться, адже ці речі в українському законодавстві до кінця не прописані.