"Останнім часом дуже багато було нарікань від батьків на те, що з них примусово збирають кошти на різного характеру витрати у школах. Ми ще раз наголошуємо на тому, що коштів у міському бюджеті достатньо, щоб проводити ремонти та оздоблювати школи, тому будь-який примусовий збір коштів із батьків працівниками шкіл є незаконний і прямо заборонений", – зауважив заступник голови КМДА Олексій Резніков.
Він наголосив, що батьки тільки за власним бажанням, добровільно можуть брати участь у тих чи інших видатках, наприклад, організувати для дітей спільну поїздку.
Заступник голови КМДА сказав, що у разі, якщо батьки зафіксували порушення наказу, порушення у використанні коштів, вони мають звертатися до районних управлінь освіти, аби департаментом вже вживалися необхідні заходи.
Згідно з наказом, начальники районних управлінь освіти і директори комунальних шкіл Києва повинні розміщувати на своїх сайтах: щорічні кошториси доходів і видатків на відповідний рік до 1 лютого; фінансові звіти про надходження та використання всіх отриманих коштів у звітному році; інформацію із зазначенням вартості про перелік товарів, робіт і послуг, що отриманих як благодійна допомога, та іншими способами, що не були заборонені законом; інформацію про стан виконання бюджету в розрізі статей доходів і витрат не пізніше 1 березня року, наступного за звітним.
Нагадаємо про те, що 28 вересня в Україні набрав чинності новий закон "Про освіту", який передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яку отримують в гімназії, і профільного середньої освіти тривалістю 3 роки, яке отримують в ліцеї або закладах професійної освіти. Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами).