"Провокаційні білборди з'явилися щонайменше в чотирьох місцях: біля станції метро "Житомирська", на вулиці Палладіна, Гришка і на Окружній. Близько 00:20 на проспект Перемоги прибули обурені комунальники, яким дали завдання оперативно демонтувати рекламні банери", - повідомляє "Інформатор".
Згодом аналогічний борд був виявлений і на вулиці Дегтярівській у Шевченківському районі столиці.
Проросійська пропаганда на вулиці Гришка, біля станції метро "Позняки", привернула увагу активістів і ветеранів російсько-української війни.
"Туди приїхали правоохоронці, журналісти, муніципальна охорона і воїни АТО. Всі були в шоці, побачивши таку рекламу, і припускали, що це провокація, а Олег Катющенко, якого також згадали на білборді, перейшов комусь дорогу. О 00:40 від цієї реклами не залишилося ані сліду", - розповідають журналісти.
У Київській міській державній адміністрації пояснили: з власниками рекламних площ розміщення банерів не погоджували і не оплачували, проросійська пропаганда на щитах з'явилася "у піратський спосіб".
"Оператори зовнішньої реклами не давали згоди на розміщення таких сюжетів, тобто провокаційні білборди розмістили у піратський спосіб. Правоохоронні органи вже з'ясовують, хто і з якою метою виготовив і розклеїв проросійську рекламу ", - додав заступник голови КМДА Валентин Мондрієвський.
Упродовж ночі 29 – ранку 30 січня комунальники в супроводі муніципальної охорони демонтували десять таких банерів. У КМДА просять киян повідомляти про випадки розміщення проросійської пропаганди на рекламних носіях за телефоном: (044) 481 47 21.
Хто саме стоїть за розміщенням проросійської пропаганди в столиці, не повідомляється, розслідуванням інциденту займається поліція.
Як повідомляє "Главком", Олег Катющенко – бізнесмен і засновник компанії Holly Industrial. Вона існує з 2011 року, займається будівництвом, відновленням котеджів, офісних та історичних будівель. Одружений на генеральній директорці Edipresse Media Катерині Катющенко. За деякими даними, після Революції Гідності міг перебратися з Києва до Москви.
Нагадаємо, під час президентської кампанії навесні 2019 року в містах України вивішували борди із зображенням п'ятого президента України Петра Порошенка і президента РФ Володимира Путіна. Їх супроводжував напис "21 квітня. Вирішальний вибір".
В штабі Порошенка підтвердили справжність білбордів і заявили, що не питали в Кремля дозволу на використання зображення Путіна, оскільки президент РФ "поза законом" в Україні. Тим не менш, згодом зображення Путіна з банерів прибрали.