За даними агентства "Інтерфакс-Україна", у парку зібралось кілка десятків активістів, вони прийшли на акцію "Заподіяння шкоди радянським пам'ятникам" після пікетування пам'ятника учасникам Січневого повстання. Ініціатором акції виступив лідер ОУН Микола Коханівський.
Учасники акції мали при собі драбину та троси, та мали намір знести обидва пам'ятники, проте їхнім намірам завадив кордон правоохоронців у спецобмундируванні. "Коли активісти намагалися здійснювати активні дії, поліція їх відтіснила, спорядження ми вилучили (драбину – ред.)", - наголосив під час брифінгу голова Національної поліції у місті Києві Андрій Крищенко.
Після цього активісти закидали пам'ятник курячими яйцями та розосередилися територією парку. За словами Крищенка, поліцейські готові повернути драбину Миколі Коханівському, повідомляє "112 Україна".
Очільник столичної поліції також наголосив на тому, що правоохоронці лише забезпечують охорону громадського порядку. Питання демонтажу та перенесення пам'ятників не входить до їхньої компетенції. "Ми повинні забезпечити порядок, поки не буде законодавчих актів", - додав він.
Своєю чергою лідер добровольчого руху ОУН Микола Коханівський повідомив про намір активістів послідовно домагатися того, щоб в Україні і, зокрема, в Києві, були знесені всі радянські пам'ятники тим, проти кого боролися українські націоналісти. Учасники акції також обурилися тим, що українська поліція охороняє ці пам'ятники.
Ще одна сутичка сталася біля готелю "Козацький" на вулиці Михайлівській, коли група активістів намагалась пронести на Майдан Незалежності намет і встановити його, повідомляє "Укрінформ". Проте поліцейські завадили їм, між ними та активістами сталася невелика штовханина.
Правоохоронці відібрали в активістів намет, після чого частина активістів пішла в бік стели Незалежності, а частина продовжила сперечатись з поліцейськими.
У руках власники намету тримали прапори України, проте, ознак приналежності до певних організацій на їхньому одязі не було. За даними "РБК-Украина", вони зібрались на святкування Дня захисника України, організатором виступив екс-мер Конотопа Сумської області Артем Семеніхін (ВО "Свобода"). Видання стверджує, що під час сутичок обидві сторони застосували палиці та сльозогінний газ.
Нагадаємо, у червні минулого року Київрада перейменувала проспект генерала сталінської армії Ватутіна на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Наприкінці липня петиція проти перейменування проспекту Ватутіна набрала 10 тисяч голосів.
Роман Шухевич - головнокомандувач Української повстанської армії (УПА) у 1943-1950 роках. Загинув у бою зі співробітниками МДБ у 1950 році.
Генерал Червоної армії Микола Ватутін був поранений вояками УПА у Волинській області в лютому 1944 року, після чого помер у київському шпиталі в квітні того ж року.