У Києві хочуть ввести добові і об'єднати місячні проїзні квитки

Поділитися
У Києві хочуть ввести добові і об'єднати місячні проїзні квитки © КМДА
КМДА оприлюднила відповідний проєкт розпорядження.

У Києві з 1 квітня 2020 року хочуть скасувати місячні проїзні квитки на різні види транспорту, йдеться у відповідному проєкт розпорядження Київської міської держадміністрації. Замість цього, у столиці хочуть ввести єдині проїзні як з обмеженим числом поїздок, так і без обмежень.

Згідно з документом, вартість проїзного на місяць для автобуса, трамвая, тролейбуса, фунікулера та метро без обмеженої кількості поїздок становитиме 1,300 грн (650 грн при покупці на другу половину місяця). Студенти вишів і ПТУ денної форми навчання за такий проїзний будуть платити 650 грн, учні денної форми навчання – 325 грн (162,5 грн за другу половину місяця). Однак, міську електричку в перелік доступних видів транспорту для цього квитка не додали.

Проїзні квитки з обмеженням на кількість поїздок в автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері, метро та у міській електричці коштуватимуть:

- 46 поїздок на місяць – 290 грн;

- 62 поїздки на місяць – 390 грн;

- 92 поїздки на місяць 575 грн;

- 124 поїздки на місяць 770 грн.

На другу половину місяця такі квитки планують продавати за 50% їхньої повної вартості з обмеженням на таку ж кількість поїздок. Студенти вишів і ПТУ денної форми навчання зможуть придбати проїзні також за половину вартості, учні денної форми навчання – 25%.

Крім того, в Києві планують ввести проїзні квитки на автобус, трамвай, тролейбус, фунікулер, метро та міську електричку, без обмеження на поїздки терміном дії на 1-3 доби. Так, квиток на 24 години коштуватиме 100 грн, 48 годин – 150 грн, 72 години – 200 грн. Тарифи на одноразові поїздки в КМДА вирішили залишити без змін: від 6,5 до 8 грн, залежно від кількості одночасно придбаних поїздок.

Однак у вартості проїзних не врахували вартість носія електронного квитка, на якому будуть фіксуватися придбані та використані поїздки. На такому носії поїздки зможуть зберігатися 12 місяців з дати останньої реєстрації електронного квитка в автоматизованій системі обліку оплати проїзду. Куплені до 31 березня 2020 року поїздки на пластиковій безконтактній картці старого зразки, що діє тільки в метро, можна буде використовувати до 31 березня 2021 року.

На сьогодні проїзний квиток для наземного транспорту на один календарний місяць і без обмеження кількості поїздок коштує 390 грн, для метро – 610 грн, для двох видів транспорту (наземний+метро) на 46 поїздок - 570 грн; на 62 поїздки - 670 грн.

Нагадаємо, на початку 2019 року у київському метро і наземному транспорті почав працювати єдиний електронний квиток для оплати проїзду. Е-квиток є спеціальною проїзною карткою, яку після покупки можна поповнювати коштами на проїзд. Його ціна 50 гривень. Для оплати проїзду пасажира досить буде піднести квиток до валідатора. Контролери, у свою чергу, матимуть спеціальні прилади для перевірки е-квитка пасажира.

Планувалося, що е-квиток запрацює на повну на всіх видах міського пасажирського транспорту з листопада 2019 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі