Світ охопила паніка щодо поширюваного швидкими темпами китайського коронавірусу, однак за результатами досліджень 67-ми зразків було отримано 12 позитивних результатів захворювань на грип. Відтак, в Києві було діагностовано три випадки свинячого грипу. Про це повідомляє Державна установа "Київський міський лабораторний центр МОЗ України" в Facebook.
"За результатами досліджень 67 зразків, проведених методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція – ред.), отримано 12 позитивних результатів: грип А (H1N1) - 3, грип А нетипований – 1, грип В - 3, аденовірус- 2, бокавірус – 1, коронавірус- 1 (НЕ Є НОВИМ КИТАЙСЬКИМ КОРОНАВІРУСОМ) - 1 та риновірус- 1", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що при цьому, з початку епідсезону щеплено проти грипу 50972 особи, у т.ч. із групи медичного ризику – 4265, епідемічного ризику - 11045 та інших осіб – 35662.
"Епіднагляд за грипом та ГРІ продовжується", - повідомили працівники медзакладів.
Редакція DT.UA інформує читачів про ризик захворювання грипом та радить вживати необхідних заходів для того, аби вберегти себе від хвороби: .
- За даними Міністерства охорони здоров'я України найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Разом з тим, щеплення рекомендують робити і в більш пізні терміни – впродовж всього сезону грипу.
- "Захворів - сиди вдома". Грип швидко передається, а "трудовий героїзм" лише сприятиме поширенню інфекції.
- Уникайте близького контакту з хворим. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.
- Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс - це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
- Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
- Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
- Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення. Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
- Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.
Детальніше про коронавірусні та інші інфекції читайте в інтерв'ю Лідії Суржик з академіком Володимиром Широбоковим "Мікроби не прощають легковажності".