У Києві діагностовано три випадки свинячого грипу

Поділитися
У Києві діагностовано три випадки свинячого грипу Епіднагляд за грипом та ГРІ продовжується © pixabay.com
При цьому, з початку епідсезону щеплено проти грипу понад 50 тисяч осіб.

Світ охопила паніка щодо поширюваного швидкими темпами китайського коронавірусу, однак за результатами досліджень 67-ми зразків було отримано 12 позитивних результатів захворювань на грип. Відтак, в Києві було діагностовано три випадки свинячого грипу. Про це повідомляє Державна установа "Київський міський лабораторний центр МОЗ України" в Facebook.

"За результатами досліджень 67 зразків, проведених методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція – ред.), отримано 12 позитивних результатів: грип А (H1N1) - 3, грип А нетипований – 1, грип В - 3, аденовірус- 2, бокавірус – 1, коронавірус- 1 (НЕ Є НОВИМ КИТАЙСЬКИМ КОРОНАВІРУСОМ) - 1 та риновірус- 1", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що при цьому, з початку епідсезону щеплено проти грипу 50972 особи, у т.ч. із групи медичного ризику – 4265, епідемічного ризику - 11045 та інших осіб – 35662.

"Епіднагляд за грипом та ГРІ продовжується", - повідомили працівники медзакладів.

Редакція DT.UA інформує читачів про ризик захворювання грипом та радить вживати необхідних заходів для того, аби вберегти себе від хвороби: .

  1. За даними Міністерства охорони здоров'я України найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Разом з тим, щеплення рекомендують робити і в більш пізні терміни – впродовж всього сезону грипу.
  2. "Захворів - сиди вдома". Грип швидко передається, а "трудовий героїзм" лише сприятиме поширенню інфекції.
  3. Уникайте близького контакту з хворим. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.
  4. Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс - це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
  5. Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  6. Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
  7. Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення. Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  8. Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Детальніше про коронавірусні та інші інфекції читайте в інтерв'ю Лідії Суржик з академіком Володимиром Широбоковим "Мікроби не прощають легковажності".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі