Вартість проїзду в громадському транспорті Київської області зросте з 15 лютого.
На деяких маршрутах подорожчання може скласти від 10 до 25%, повідомив керівник Асоціації автоперевізників Київської області Олексій Павленко, пише Укрінформ.
Подорожчання пов'язане в першу чергу із зростанням мінімальної зарплати, дорожнечею продуктів і зменшенням кількості пасажирів.
"Подорожчання вартості проїзду в Київській області буде з 15 лютого на деяких маршрутах подорожчання складе від 10 до 25%...
Зросла мінімальна зарплата, вдарило обмеження кількості пасажирів в салоні, спад пасажиропотоку, люди перейшли на віддалену роботу, все виросло в ціні. Тому це можна назвати не подорожчанням, а індексацією тарифу", - сказав Павленко.
Також за його словами подорожчання необхідно для забезпечення оновлення автопарку.
З 1 лютого вже подорожчав проїзд в Баришівському, Згурівському та Ірпінському районах.
Керівник Асоціації автоперевізників нагадав, що приватники, згідно з українським законодавством, самостійно можуть змінювати вартість проїзду.
Раніше в Київській міській раді заявили, що ціни на проїзд в маршрутках в першому кварталі наступного року можуть вирости до 10-12 гривень. Про це повідомив секретар Володимир Бондаренко.
"Перший квартал ми точно не говоримо про підвищення цін у громадському міському транспорті", - додав він.
За словами Бондаренко, в компаніях, які займаються перевезенням пасажирів у Києві, також повідомили про можливе зростання тарифів.
"Остаточне рішення ще не прийнято, разом з тим звучать різні цифри - від 10 до 12 гривень. Пояснюється з боку перевізників досить просто - перший, реально є зменшення пасажиропотоку по цих маршрутах, друге - з січня збільшується мінімальна заробітна плата, відповідно це позначиться на вартості проїзду", - розповів Бондаренко.
Також повідомлялося, що протягом 2020 року споживчі настрої українців упали 26,3 пункту до 65,9 пунктів за 200-бальною шкалою. Про це свідчать дані дослідження Info Sapiens "Споживчі настрої в Україні".
"Українці завершили 2020 рік з меншим рівнем споживчого оптимізму в порівнянні з кінцем 2019 року. Індекс споживчих настроїв в грудні-2020 року скоротився на 26,3 пункту в порівнянні з груднем-2019: з позначки 92,2 до 65,9", - повідомляє Info Sapiens.
Після зростання в листопаді на 3,3 пункту, ІСН в грудні зріс всього на 0,2 п. - до 65,9 п. За 200-бальною шкалою.
Найбільших втрат зазнав індекс очікувань розвитку економіки зокрема, за 2020 рік він скоротився на 44 п. - з 99,0 п. До 55,0 п., А найменше скоротився індекс очікуваних змін особистого доходу - на 12,5 п. до 76,4 п.