На всіх муніципальних пляжах Києва з суботи, 17 липня, заборонили купатися.
Про це повідомляє КП "Плесо" на сторінці в Facebook.
З метою попередити відпочиваючих співробітники підприємства вивішують червоні прапори.
"Відсьогодні на всіх муніципальних пляжах столиці вивішуються червоні прапори", - наголошується в повідомленні.
Заборонене статус встановлюється з профілактичною метою.
"За умови тривалої аномальної спеки в водних об'єктах відбувається активне" цвітіння "води - розмноження синьо-зелених водоростей, які споживають з води кисень і виділяють токсичні речовини. Як наслідок, відбувається зниження концентрації розчиненого кисню у воді, що є передумовою для замору риби. при таких обставинах санітарну якість води суттєво погіршується", - йдеться в повідомленні.
Також заборона купатися оголошений з метою запобігання поширенню серед населення інфекційних хвороб.
"Всім чотирнадцяти офіційним пляжам Києва присвоєно тимчасовий статус" Чи не купатися ". Про зняття цього статусу повідомлять окремим пресрелізом", - наголошується в повідомленні.
Території пляжів залишаються відкритими для відпочинку і дозвілля на березі річок і озер.
Раніше повідомлялося, що синоптики прогнозують, що після аномальної спеки, яка протримається до кінця тижня, температура знизиться до комфортних літніх градусів і буде такою вже до кінця місяця.
Нагадаємо, з початку липня на водоймах загинуло 145 осіб, з них 20 дітей. Тільки в минулі вихідні (10 та 11 липня) на Львівщині потонули п'ятеро людей, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.
Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами - купання в необладнаних для цього місцях і купання в нетверезому стані.
Українці і частина медичних працівників нерідко недооцінюють ризик спеки для здоров'я. Про те, з чим пов'язане посилення негативних впливів на населення, а також рекомендації ВООЗ з приводу спеки - в статті Наталії Рингач "Спека в Україні".