У Києві зросла вартість опалення за січень

Інфографіка
Поділитися
У Києві зросла вартість опалення за січень Фото: 5.ua
На вартість вплинули морози та збільшення споживання теплоенергії.

У січні київські будинки спожили на 10% більше теплоенергії, ніж в грудні, через зниження середньомісячної температури повітря, тому вартість опалення 1 кв. м квартири в столиці зросла в середньому на 5 грн в порівнянні з минулим місяцем.

Про це повідомляється на сайті Київської міськдержадміністраціі з посиланням на КП "Київтеплоенерго".

Середньомісячна температура в січні 2021 року в Києві склала -2,5° С, що на 3° С нижче, ніж в січні минулого року (+ 0,8° С), і на 1,9° С нижче, ніж в грудні (-0,6° С).

Зі зниженням температури повітря збільшилася кількість споживання теплоенергії на потреби опалення будинків. Це і позначилося в платіжках киян за тепло, спожите в січні.

В середньому вартість опалення в січні для одного домогосподарства збільшилася на 10% в порівнянні з попереднім місяцем.

При незмінному тарифі (1654,41 грн/Гкал) на нарахування за тепло в січні 2021 вплинула відсутність "газової" знижки.

Згідно з урядовою постановою №1082, в минулому опалювальному сезоні діяла газова "знижка" (у вартості 1 Гкал тепла враховувалася фактична вартість газу) - в січні 2020 року вона має бути в розмірі 18% і замість 1654,41 грн/Гкал жителі платили 1356,62 грн/Гкал.

Обсяги споживання теплоенергії столичними будинками можна дізнатися на онлайн-ресурсі: www.teplo.org.ua, нагадали в КМДА.

Раніше повідомлялося, що ситуація з запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) в Україні залишається критичною. На понеділок, 8 лютого, його залишалося на 43% менше мінімальної норми, заявили в Укренерго.

Відзначається, що зараз на складах є 384,4 тисячі тонн вугілля всіх марок. З початку листопада 2020 року запаси вугілля зменшилися в 6,5 рази.

Близько 49% запасів вугілля (188 тисяч тонн) зосереджено тільки на двох ТЕС - Луганській та Слов'янській.

У компанії нагадали, що щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС - це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об'єднаній енергосистемі України.

Тарифи на опалення і гарячу воду не підвищуватимуть до кінця опалювального сезону, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, вже підписано відповідний Меморандум.

"Тарифи на тепло і гарячу воду не будуть підвищуватися в цьому опалювальному сезоні. Тільки офіційно закріпили це в Меморандумі з місцевою владою. Це один з 8 кроків нашої команди за розв'язання тарифного питання", - написав Шмигаль в Telegram.

Мінекономіки очікує, що при оптимістичному сценарії ціни на газ для населення у 2021 році зростуть на 20%, у 2022 році - на 10%, а в наступні два роки будуть збільшуватися по 5% щорічно. Про це йдеться в сценарії розвитку економіки, пише ЕП.

Відзначається, що у 2020 році газ для населення подорожчав на 56,3%. Тобто очікування Мінекономіки далекі від реальності. Адже при прогнозах зазвичай враховується рівень змін попередніх років.

Тим ні менш, згідно з прогнозом міністерства, ціни на газ вплинуть на тарифи на опалення і гарячу воду. В цьому році за них доведеться платити на 16-18% більше, ніж в минулому. У наступному році зростання складе 6-9%, а у 2023-2024 роках - від 3 до 5%.

Ціни на електроенергію зростуть на 38% (за песимістичним сценарієм) і 52% (при оптимістичному). У 2022 році електрику подорожчає ще на 15-20%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі