У Києві пройшла акція пам'яті журналістки Вікторії Рощиної, яку закатували у російському полоні

Поділитися
Смерть української журналістки - це воєнний злочин Росії

У Києві на Майдані Незалежності пройшла акція вшанування пам'яті української журналістки Вікторії Рощиної, яку закатували у російському полоні

Представник Координаційного штабу повідомив, що вона померла саме тоді, коли вже майже була проведена робота по її обміну.

Медійна ініціатива за права людини повідомляла, що Росія утримувала Вікторію Рощину в слідчому ізоляторі №2 Таганрога Ростовської області РФ та у виправній колонії №77 в окупованому Бердянську Запорізької області, де до полонених застосовують тортури,

Журналістка перестала виходити на зв’язок з рідними 3 серпня 2023 року. За словами її батька, 27 липня Рощина вирушила з України до Польщі і мала дістатися окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні. Тоді Володимир Рощин розповів, що СБУ підтвердила родині, що Вікторію взяли в полон російські сили, повідомляє Радіо Свобода.

Вікторія Рощина – авторка серії репортажів для Радіо Свобода, співпрацювала в 2022 році з Радіо Свобода як фрілансерка. Ось один з її репортажів, не підписаний іменем авторки задля її безпеки. Вона також співпрацювала з «Українською правдою», hromadske, «Українським радіо», «UA:Перший» та «Цензор.нет».

Після звістки про загибель Вікторії Рощиної медійники України зробили заяву з приводу загибелі української журналістки у російському полоні. Вони звернулися до міжнародної спільноти із закликом до рішучих дій стосовно Росії.

Журналісти вказують, що до російського полону, у якому Вікторія провела понад рік, вона була фізично здоровою. Це дає підстави вважати, що її навмисно вбили, або ж вона загинула внаслідок жорстокого поводження та насильства у полоні.

У своїй заяві медійники закликають українських та міжнародних журналістів до висвітлення та розслідування обставин смерті Вікторії, а також розповісти світу про українських журналістів, які наразі перебувають в російському полоні. Також міститься звернення до міжнародних інституцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі