У кіберполіції розповіли, як нейтралізувати хакерську атаку

Поділитися
У кіберполіції розповіли, як нейтралізувати хакерську атаку Вірус використовує нещодавно виявлені уразливості ОС Windows © scyther5 / Depositphotos
Користувачам рекомендують встановити патчі з офіційного ресурсу Microsoft.

Користувачам комп'ютерів, які під час хакерської атаки, виявили порушення в їх роботі, необхідно від'єднати пристрій від Інтернету та внутрішньої мережі, повідомив Департамент кіберполіції на своїй сторінці в Facebook.

Повідомляється, що наразі в Департамент надійшло 22 повідомлення про втручання в роботу персональних комп'ютерів. Кількість подібних повідомлень зростає.

За попередньою інформацією, сталося втручання у функціонування комп'ютерних мереж шляхом поширення шкідливого програмного забезпечення, яке використовує нещодавно виявлені уразливості ОС Windows, а саме протоколу SMB, зазначили в кіберполіції.

У разі виявлення порушень у роботі комп'ютерів, що працюють в комп'ютерних мережах, негайно від'єднати їх від Інтернету та внутрішньої мережі, а з метою запобігання несанкціонованого втручання в роботу рекомендується встановити патчі з офіційного ресурсу компанії Microsoft.

Крім того, потрібно переконатися, що на всіх комп'ютерних системах антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином і використовує актуальні бази вірусних сигнатур. При необхідності треба встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення, радять в кіберполіції.

Для зменшення ризику зараження слід уважно ставитися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати і не відкривати додатки в листах, які надіслані з невідомих адрес. У разі отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його змісту - зв'язатися з відправником і підтвердити факт відправки листа.

Крім того, необхідно зробити резервні копії всіх критично важливих даних.

За даними DT.UA, під хакерську атаку потрапили близько 30 банків. Вірус був розісланий близько 16 годин тому, а про масові збої у роботі компаній стали повідомляти близько полудня. DT.UA публікує повний перелік постраждалих в результаті хакерської атаки компаній.

У травні комп'ютерний вірус "WCry"(також відомий як "WannaCry" і "WannaCryptor") атакував у цілому не менше 200 тисяч пристроїв по всьому світу, серед яких комп'ютери лікарень, державних структур та мобільних операторів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі