Виступаючи на судовому засіданні Гороховський повідомив про те, що до Казахстану його запросили журналісти газети "Уральская неделя" для обміну досвідом. За словами чоловіка, його візит був приватним, адже зустріч відбувалася у форматі вільного спілкування.
Гороховський пояснив, що захід не передбачав фінансової винагороди, а визначення "семінар" використовували місцеві поліцейські.
Під час слухання виступив і Талгат Катауов, якого поліція назвала джерелом інформації, щодо проведення в одному з уральських готелів "семінару по Україні". За словами чоловіка, він нічого не повідомляв поліції та не мав жодної інформації щодо "семінару". Він додав, що про Олександра Гороховського ніколи не чув. Про фігурування свого імені в адміністративній справі Катауов дізнався від знайомих, які повідомили йому цю інформацію в месенджері WhatsApp.
Між тим уральський журналіст Лукпан Ахмедьяров, який і запросив Гороховського заявив у суді про те, що "Школа журналістики" відбувається в місті другий рік поспіль. За словами чоловіка, школу ініціювали "тому що ні в одному з університетів міста немає факультету журналістики і важко знайти нові кадри".
Ахмедьяров повідомив судді про те, що навчання у школі відбувається безкоштовно. Він також звернувся до суду з проханням щодо прискорення розгляду справи, адже Гороховському вже довелося перенести дату перельоту і перебронювати квиток.
Унаслідок суд перенесли на 18 годину за часом Астани, адже сторона звинувачення попросила надати їй час для уточнення своєї позиції у зазначеній справі.
Нагадаємо, українського журналіста Олександра Гороховського затримали 15 вересня. Йому інкримінували порушення частини адміністративного кодексу, зокрема регулюючої вимоги, яка пред'являється для в'їзду іноземців, які мають намір здійснювати трудову діяльність в Казахстані. Відповідно до Адміністративного кодексу Казахстану, подібне порушення передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі 60 тисяч тенге (біля 5 тисяч гривень), адміністративного арешту на 10 діб або видворення за межі країни.