У кабінетах суддів у Маріуполі знайшли шпигунське обладнання

Поділитися
У кабінетах суддів у Маріуполі знайшли шпигунське обладнання Хтось прослуховував маріупольських суддів і підглядав за ними © Кадр із фільму «У суботу»
Співробітники СБУ виявили в Жовтневому суді Маріуполя три мікрофони, дві відеокамери і радіопередавач.

У трьох суддів Жовтневого суду Маріуполя в робочих кабінетах були встановлені приховані камери і підслуховуючі пристрої, повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

У ВРП уточнили, що співробітник Служби безпеки України попередив одну з суддів про те, що її кабінет, згідно з оперативною інформацією, може прослуховуватися, і попросив дозвіл на його огляд. Суддя дала згоду, і при огляді кабінету були виявлені відеокамера і мікрофон. Пристрої були закріплені скотчем під однією з секцій підвісної стелі. Об'єктив камери був спрямований на монітор робочого комп'ютера судді.

Співробітники СБУ виявили підслуховуючі пристрої у кабінетах ще двох суддів. Дроти від апаратури йшли до кабінету голови суду, де знаходився пристрій для прийому і передачі даних.

Під час огляду в будівлі суду були знайдені три мікрофони, дві відеокамери, відеореєстратор з жорстким диском і радіопередавач.

За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 359 Кримінального кодексу (незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації).

Нагадаємо, що 20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького виявили приховані засоби прослуховування. Пізніше ЗМІ повідомили про те, що кабінет антикорупційного прокурора Назара Холодницького прослуховувало НАБУ зі згоди генерального прокурора.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що під час прослуховування кабінету Холодницкого вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень.

16 квітня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що в записах, зроблених у кабінеті керівника САП Назара Холодницкого, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

Детальніше про справу головного анткоррупційного спецпрокурора читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі