У ЮНІСЕФ відреагували на скандал із фальшуванням ковід-сертифікатів у Києві

ZN.UA Ексклюзив Доповнено
Поділитися
У ЮНІСЕФ відреагували на скандал із  фальшуванням ковід-сертифікатів у Києві Анна Воронцова і Олександра Чуркіна © Анна Воронцова/Faceboook
До схеми може бути причетна координаторка Фонду Олександра Чуркіна.

Служба безпеки України напередодні повідомила про викриття схеми вимагання хабарів у Київському міському дитячому діагностичному центрі, зокрема, за фальшування сертифікатів про вакцинацію від ковіду.

За версією слідства, до неї були причетні колишні заступниця міністра соціальної політики України (за даними ЗМІ – Олександра Чуркіна) та топпосадовиця КМДА (нею може бути Анна-Вікторія Воронцова).

Нині Олександра Чуркіна є координаторкою проєктів ЮНІСЕФ в Україні із захисту прав дітей. ZN.UA звернулося до Фонду та попросило прокоментувати:

  1. Чи відповідає дійсності оприлюднена інформація?
  2. Якщо так, то якою буде реакція організації, особливо враховуючи те, як багато Фонд зробив для популяризації вакцинації в Україні взагалі та проведення вакцинальної кампанії проти COVID-19 зокрема?

У представництві ЮНІСЕФ чітко не підтвердили, але й не спростували інформацію про причетність їх співробітниці до корупційної схеми з фальшування ковід-сертифікатів. Наголосивши при цьому, що «персонал співпрацює із розслідуванням», а також на на нульовій толерантності до шахрайства і корупції та високих вимогах до доброчесності співробітників.

«Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) обізнаний та стурбований щодо ситуації, у якій згадується один із співробітників організації, та інформації у медіа. Персонал співпрацює із розслідуванням, і ЮНІСЕФ працюватиме із відповідними органами влади», - наголосили у Фонді у відповідь на запит.

Керівними у роботі організації є принципи відкритості, прозорості і поваги до партнерів, зазначили у Фонді.

«ЮНІСЕФ заохочує і підтримує найвищий рівень етичних стандартів, і співробітники повинні завжди дотримуватися своїх зобов’язань та стандартів поведінки, викладених у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Положенні та правилах про співробітників ООН, Фінансових положеннях та правилах ЮНІСЕФ, адміністративних постановах ЮНІСЕФ та Стандартах поведінки для співробітників міжнародних організацій», - йдеться у відповіді.

У Фонді також нагадали, що з 2007 року в Україні впроваджується багаторічна програма на підтримку імунізації, включно із рутинною вакцинацією та вакцинацією проти СOVID-19.

«ЮНІСЕФ надає підтримку Уряду України та медичним працівникам у відповіді на пандемію COVID-19. Ми доставляємо вакцини, необхідні матеріали та холодове обладнання, підтримуємо зусилля держави щодо посилення системи охорони здоров'я  та працюємо з громадами, щоб покращити послуги та рівень охоплення», - зазначається у відповіді.

Анна-Вікторія Воронцова – ексрадниця заступниці голови КМДА з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; президентка ГС «UA WOMEN».

Олександра Чуркіна – координаторка проєктів ЮНІСЕФ в Україні із захисту прав дітей; за часів роботи у Мінсоцполітики стала відома як співорганізатортка проєкту бебі-боксів (більше про нього читайте у матеріалах Алли Котляр «Бебі-бокси Пандори» (у співавторстві з Юлією Самаєвою та Ядвігою Соколовською), «Бебі-бокси Пандори-2» та «Бебі-бокси. Три роки скандалів»).

За оперативними даними, схема діяла упродовж восьми місяців. Щотижня співробітники Київського дитячого діагностичного центру були зобов’язані платити відсоток з: лікування та надання медичних послуг в установі поза офіційним обліком; «подяки» пацієнтів; орендної плати за понаднормове використання площ; прибутку від закупівлі товарів та послуг за завищеними цінами; коштів за внесення до системи «Helsi» неправдивих відомостей про вакцинацію від COVID-19 без фактичного щеплення).

Справу відкрили за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах) вчинені особою, яка має доступ до неї) КК України.

Фігурантам справи оголосили підозри, третьою підозрюваною у справі, за даними ЗМІ, є директорка діагностичного центру Світлана Матвєєва. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Якщо провину доведуть, їм загрожуватиме від п’яти до десяти років ув’язнення, конфіскація майна та позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю строком до трьох років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі