У Європі зростає захворюваність на COVID-19 серед молоді: як Україні підготуватись до коронавірусного «пенальті»

Поділитися
У Європі зростає захворюваність на COVID-19 серед молоді: як Україні підготуватись до коронавірусного «пенальті» © Unplash
Масові заходи, пов’язані з Євро-2020, стали каталізатором поширення заразнішого штаму «Дельта».

Епідемічні показники в Україні продовжують поліпшуватися: знижується кількість нових хворих на ковід, летальних випадків та госпіталізацій, свідчить аналіз перебігу епідемії у нашій країні,підготовлений фахівцями Інституту проблем математичних машин і систем НАН України.

Втім, повертатися до звичного життя поки що зарано, адже епідситуація в Європі різко загострилася на тлі поширення більш заразного штаму «Дельта» та проведення футбольних матчів Євро-2020 за участю глядачів.

Досвід європейських країн (Нідерландів, Іспанії та Греції) вказує на високу ймовірність вибухового сценарію розвитку наступної хвилі коронавірусу і в Україні, здебільшого серед молоді, що бере участь у масових заходах.

«Якщо два тижні тому епідемічна ситуація в Європі фронтально покращувалася (за винятком Росії, Португалії та Великої Британії), то зараз ситуація змінилася на обернену», - йдеться у повідомлені.

Зростання захворюваності фіксується у Фінляндії, Великій Британії та інших країнах, де проводилися матчі. У Нідерландах за 1–2 тижні захворюваність зросла майже вдесятеро і виявилася майже цілком зосередженою у вікових групах до 29 років. Водночас в низці країн Центральної Європи (Польщі, Румунії та інших) захворюваність продовжила знижуватися.

Поширеність штаму «Дельта» у країнах ЄС
Поширеність штаму «Дельта» у країнах ЄС
European Centre for Disease Prevention and Control

Захворюваність у Нідерландах на 100 тисяч населення відповідної вікової категорії
Захворюваність у Нідерландах на 100 тисяч населення відповідної вікової категорії
European Centre for Disease Prevention and Control

Аналітичні дані свідчать, що саме масові заходи, пов’язані з футбольним змаганням, стали каталізатором епідемії в Європі. Така ситуація є приводом замислитися про доцільність проведення масових заходів в Україні.

«Мова, зокрема, про столичний фестиваль «Atlas Weekend», який поки що не призвів до спостережуваного зростання захворюваності. Оскільки масове тестування в нашій країні фактично відсутнє, ефект від такого заходу може не виглядати таким же вибуховим, як у Європі, але це не означатиме його відсутність», - пояснюють науковці.

Оскільки наслідки поширення хвилі сильно залежатимуть від рівня вакцинованості груп ризик, наразі важливо виграти якнайбільше часу для імунізації населення, наголошують експерти.

Фахівці радять продовжувати користуватися засобами індивідуального захисту, утримуватися від участі у масових заходах і пришвидшити вакцинацію від коронавірусу серед груп ризику.

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта». За словами голови Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Гебреєсуса, цю мутацію виявлено вже в 98 країнах.

В Україні штам «Дельта» офіційно «з'явився» лише 23 червня. У відповідь на запитання ZN.UA очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.

16 червня, уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня та запровадив низку нововведень щодо правил перетину кордонну та епідзонування. Що вже відомо про новий штам коронавірусу, читайте у нашому матеріалі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі