Європейський комітет з соціальних прав опублікував висновки за 2020 рік про відповідність ситуації в європейських державах, в тому числі в Україні, вимогам Європейської соціальної хартії щодо зайнятості, навчання і рівних можливостей. Комітет встановив, що ситуація в Україні не відповідає вимогам Хартії в 14 з 18 розглянутих положень. Про це йдеться в пресрелізі, опублікованому Радою Європи.
«Відносно України в 2020 році були розглянуті 18 положень, в двох з них Комітет встановив, що ситуація відповідає Європейській соціальній хартії, в 14 з них Комітет дійшов висновку, що ситуація не відповідає вимогам. Відносно ще двох положень Комітету необхідна додаткова інформація", - йдеться в звіті.
Зазначається, що для здійснення аналізу розглядався обліковий період з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2018 року.
Комітет підкреслив, що поширеність бідності серед людей з обмеженими можливостями є важливим показником успіху або невдачі зусиль держави щодо забезпечення їх права на незалежність, соціальну інтеграцію та участь у житті суспільства.
У ході аналізу було виявлено низку повторюваних недоліків в зусиллях країн, в тому числі України, щодо забезпечення рівної реалізації права на працю. У ньому були відзначені такі проблеми, як недостатній захист від дискримінації під час найму на роботу та нездатність деяких держав гарантувати рівні права чоловіків і жінок - зокрема, щодо рівної оплати праці. Комітет також вказав на відсутність законодавства, яке регулювало б можливу дискримінацію в оплаті праці за ознакою статі.
Комітет також виявив ситуації, коли держави не виконували свої зобов'язання щодо запобігання примусової праці та трудової експлуатації, захисту жертв, ефективному розслідуванню скоєних правопорушень і покарання винних у правопорушеннях, пов'язаних з примусовою працею.
Ще одна виявлена проблема, особливо актуальна в нинішній ситуації з пандемією, полягала у відсутності в деяких країнах спеціальних заходів з перепідготовки та реінтеграції тривало безробітних. У деяких випадках зусилля по боротьбі з безробіттям і заохочення створення робочих місць залишалися недостатніми.
Європейська соціальна хартія - конвенція Ради Європи, що закріплює низку соціальних прав людини. Вона була прийнята в 1961 році, а вступила в силу в 1965 році. Доповіді про виконання Хартії надаються раз на два роки.