ЗСУ в ніч на 25 січня відновили контрнаступ в районі Кремінної проти позицій 144-ї мотострілецької дивізії. Про це заявляють аналітики Інституту вивчення війни США, щоправда, посилаючись на російські джерела.
За їх словами, пропагандисти зазначають, що окупанти нібито відбили наступ. Та оборонці все ж продовжують атаки зі сторони Торського, яке знаходиться в 14 км від Кремінної.
Щодо запорізького напрямку, то там росіяни демонструють успіхи лише у заявах пропагандистів. Експерти ж оцінюють як дуже низькі швидкість та ефективність дій РФ на цій ділянці фронту.
"Кілька російських блогерів продовжували попереджати про український контрнаступ на запорізькому напрямку, вказуючи на те, що безперервні наземні атаки в цьому районі і супроводжувальна їх інформаційна операція, ймовірно, спрямовані на те, щоб зірвати зусилля української сторони, - сказано у зведенні. - Рогов (колаборант і представник так званої "влади" в Запорізькій області - ред.) продовжував заявляти, що українські сили готуються до рішучого наступу на Мелітополь і Бердянськ в найближчі місяці, але успіхи росіян на полі бою знизять здатність українських військ проводити ці зусилля.
Російський блогер заявив, що українські сили були приведені в повну бойову готовність до відновлення російського наступу в районі Кам'янське-Степове під Оріховим, що свідчить про безперервну стурбованість діями України на цьому фронті".
Нагадаємо, у британській розвідці пояснили, що особливість боїв за Кремінну полягає в тому, що хвойний ліс забезпечує деяке прикриття від повітряного спостереження навіть взимку. Як наслідок, обидві сторони, ймовірно, намагаються точно скорегувати артилерійський вогонь.
Деокупація Кремінної дозволить українським воїнам контролювати основні дороги на Сєвєродонецьк та Лисичанськ й вдарити по окупантах, які атакують Бахмут. Росіяни усвідомлюють цю загрозу.
Також 21 січня керівник об'єднаного пресцентру Сил оборони таврійського напряму Євген Єрін підтвердив, що російські військові активізувалися на запорізькому напрямку. Та він додав, що називати це масштабним наступом - "перебільшення".