Метою арештів і переслідувань татар на півострові є боротьба з інакомисленням, зазначається у звіті організації. Переважна більшісь кримських татар не визнали факт анексії і відкрито виступає проти неї.
"Російська влада в Криму постійно переслідує кримських татар за їхню опозицію російській окупації, що почалася у 2014 році. Вона представляє політично активних кримських татар "екстремістами" і "терористами", багатьох змусили виїхати, а тих, хто залишився – відчувати себе в небезпеці ", - зазначає директор HRW по країнах Європи і Середньої Азії Х'ю Вільямсон.
У жовтні цього року в організації зафіксували появу кримінальних справ за "сепаратизм" і "тероризм" проти тих, хто критикує дії російських окупантів кримських татар. Крім того, дослідники зареєстрували факти затримань і штрафів стосовно організаторів мирних одиночних пікетів проти арештів і переслідувань кримських татар. Хоча, згідно з російським законодавством, для організації одиночного пікету офіційний дозвіл не потрібен.
З 2015 року російською "владою" в Криму були затримані щонайменше 26 осіб, їх обвинувачували у причетності до ісламського руху Хізб ут-Тахрір, забороненого в РФ в якості "терористичного". В Україні та низці країн Європи відповідний рух не заборонений. В організації наголошують на переслідування кримських татар за дії, на які вони мають повне право: свободу зібрань, висловлення власної позиції, релігійного та політичного переконання.
Нагадаємо, раніше підконтрольне окупантам півострова "Міністерство внутрішньої політики, інформації і зв'язку" виступило з ініціативою зробити обшуки в будинках кримських татар обов'язковими.
Пізніше Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з черговими незаконними обшуками й арештами кримських татар в окупованому Росією Криму, а також вимагає пустити міжнародних спостерігачів на півострів.