У ФСБ РФ пояснили, навіщо відправили сторожовий корабель до "вишок Бойка"

Поділитися
У ФСБ РФ пояснили, навіщо відправили сторожовий корабель до Сторожовий корабель "Аметист" "забезпечував захист" від українських прикордонників © ТАСС
Сторожовий корабель "Аметист" був направлений для захисту "Чорноморнафтогазу" від українських прикордонників.

В силових структурах РФ прокоментували останні переміщення технічних об'єктів компанії "Чорноморнафтогаз" і військово-морські маневри берегової охорони. У ФСБ виправдовують використання військових кораблів для супроводу платформи "Таврида", що змінила "вишки Бойка", необхідністю захистити їх від українських кораблів. Про це йдеться в повідомленні прикордонної служби ФСБ, передає ТАСС.

За їх повідомленням, "довелося направити" за запитом "Чорноморнафтогазу" сторожовий корабель "Аметист".

За даними прикордонного управління, 15 грудня о 10:15 мск до самопідйомної плавучої бурової установки (СПБУ) "Таврида", що належить "Чорноморнафтогазу", підійшов корабель Держприкордонслужби України.

"Командир корабля зв'язався по радіостанції з СПБУ "Таврида" з вимогою надати інформацію про склад екіпажу і мету перебування російської бурової установки в даному районі. Капітан СПБУ розуміючи, що українська сторона не має повноважень на запит подібного роду, інформацію не надав", - заявили в прес-службі.

Український корабель після цього зняв на фото та відео об'єкти "Чорноморнафтогазу" на Голіцинському газоконденсатному родовищі, уточнили у відомстві.

"Для забезпечення безпеки судокоманди "Тавриди", а також захисту та охорони економічних інтересів Російської Федерації, в цей район був спрямований прикордонний сторожовий корабель 2 рангу "Аметист" Прикордонного управління ФСБ Росії по Республіці Крим, - заявили в Прикордонуправлінні.

"Прибувши в район Одеського і Голіцинського родовищ, "Аметист" виявив поруч з СПБУ два військових кораблі ВМС України".

Зараз російський сторожовик продовжує патрулювання району Чорного моря, де працює "Чорноморнафтогаз", для "забезпечення економічних та інших законних інтересів РФ", відповили у прикордонній службі РФ.

14 грудня сторожовий катер Прикордонної служби ФСБ РФ і ракетний катер Чорноморського флоту РФ примусили торговельне судно під турецьким прапором змінити курс у Чорному морі, коли росіяни перетягували ближче до Криму "вишки Бойка".

Прикордонна служба ФСБ Росії заявила, що жодного інциденту з турецьким судном у ході транспортування бурових установок в Чорному морі не було.

На такі дії Росія могла піти через можливий ризик їх арешту за позовом, який готував "Нафтогаз". Судовий процес буде розпочато незабаром, захищати інтереси компанії, можливо, буде одна з американських юридичних фірм.

Після анексії Криму, компанія "Чорноморнафтогаз" була перереєстрована в РФ, пізніше окупаційна влада прийняла рішення "націоналізувати" майно цього підприємства і внести його в статутний капітал новоствореної компанії Кримське республіканське підприємство "Чорноморнафтогаз".

Нагадаємо, саме завдяки ZN.UA і журналістам Олексі Шалайскому і Юрію Ніколову у травні 2011 року стало відомо про те, що державна компанія "Чорноморнафтогаз" придбала за $ 440 млн дві самопідйомні бурові установки (СПБУ). Їх називають "вишками Бойка" на честь колишнього міністра енергетики і вугільної промисловості Юрія Бойка. Зараз він є народним депутатом від "Опозиційного блоку" і має недоторканність. ГПУ розслідує скандальну закупівлю вишок "Чорноморнафтогазу", Бойко проходить як свідок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі