У думках про майбутнє країни українців домінують надія, тривога, оптимізм і страх

Поділитися
Надія на краще майбутнє не полишає українців © ZN.UA
Страх стосовно можливого розпаду України як держави суттєво зменшився. Поступово підвищуються страхи щодо соціально-економічних проблем.

Основними почуттями, які виникають у людей, коли вони думають про майбутнє України, у 2015 році виявилися надія (44%), тривога (40%), оптимізм (23%) та страх (21%), свідчать дані опитування Інституту соціології НАНУ.

Як зазначають соціологи, емоційні переживання, пов'язані з майбутнім України, за останній рік не зазнали суттєвих змін. Відчуття надії трохи згасло (44% проти 49% у 2014 році), проте залишається високим порівняно з 2013 роком, коли його переживали лише 32%. Частка тих, хто відчуває оптимізм практично не змінилася і становить 23%. Потроху спадає, хоча залишається високим, переживання тривоги (40% проти 45% у 2014) та страху (21% проти 24%).

Істотні зміни у почуттях українців сталися у попередній, 2014 рік: у порівнянні з 2013 роком, значно зросли і надія (на 17%), і тривога (на 13%), додалося оптимізму (з 14 до 23%) і, навпаки, поменшало песимізму (з 11% до 6%) та відчуття безвихідності (з 18% до 9%). Втім, показники песимізму у 2015 році зросли, але до рівня 2013 року, а показник безвихідності (12%) залишається меншим, ніж у 2013 році.

Головним трендом змін у структурі страхів є суттєве падіння страху втрати державності. Попри те, що страх щодо нападу зовнішнього ворогу на Україну відчувають все ще більше половини населення (52%), страх стосовно можливого розпаду України як держави зменшився до 30% (проти 46% у 2014).

Суттєво зменшився страх міжнаціональних конфліктів (з 35% до 20%), що також свідчить про зменшення напруги в оцінці перспектив збереження державності. Натомість поступово підвищуються страхи щодо соціально-економічних проблем (зростання цін, безробіття, невиплати зарплат), які трохи згасли на тлі активної фази конфлікту у 2014 році.

Читайте також: Більшість українців назвали дії Росії загарбницькою війною

Нагадаємо, що абсолютна більшість населення України (67%) пишається тим, що вони є громадянами України,

Опитування було проведене Інститутом соціології НАНУ у співпраці з благодійним фондом Інтелектуальна перспектива з 24 червня по 18 липня 2015 року серед 1802 осіб у всіх регіонах країни, крім Криму і окупованих районів Донецької і Луганської областей. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі