У ДПСУ розповіли, кому з росіян дозволять в'їхати в Україну

Поділитися
У ДПСУ розповіли, кому з росіян дозволять в'їхати в Україну За минулу добу не пустили 75 росіян © Фото: Держприкордонслужба України
До України зможуть потрапити росіяни з диппаспортом, посвідкою на проживання, а також ті, у кого хворіють або померли родичі.

Громадяни Росії чоловічої статі зможуть потрапити до України тільки в тому випадку, якщо в'їжджають за дипломатичним паспортом, мають посвідку на тимчасове або постійне проживання, або їдуть через хворобу чи смерть близьких. Про це повідомив в коментарі "Інтерфакс-Україна" керівник прес-служби ДПСУ Андрій Демченко.

"На даний момент можу говорити про тих іноземців, у тому числі росіян, які мають дипломатичний паспорт, дипломатичний статус в Україні і є обслуговуючим персоналом транспортних засобів, а також якщо громадяни мають, наприклад, посвідку на тимчасове або постійне проживання в Україні. Або ж це гуманітарний характер поїздки, наприклад, через смерть або хворобу близьких, таким дозволятимуть в'їхати в Україну", - пояснив він.

Демченко також повідомив про те, що за минулу добу прикордонники не пропустили 140 іноземців, трохи менше половини з них є потенційними незаконними мігрантами, ще 75 осіб - росіяни.

"Причини різні, починаючи з неможливості підтвердити мету поїздки, деякі не мали належних документів для перетину кордону, частина відвідувала окуповані території України", - зазначив представник ДПСУ, додавши, що іноземцям, які відвідували тимчасово окуповані території, також забороняють в'їзд у країну в майбутньому.

Раніше повідомлялося, що на час дії воєнного стану Україна не пропускатиме на свою територію росіян чоловічої статі у віці від 16 до 60 років. Для громадян України немає жодних обмежень.

Після атаки Росії в районі Керченської протоки, в результаті якої погранслужба ФСБ захопила три українських кораблі з 24 моряками на борту, в десяти областях України ввели воєнний стан терміном на 30 днів.

Росія відмовилася визнати затриманих українців військовополоненими і заарештувала їх за нібито "незаконний перетин держкордону". Україна звернулася в міжнародні інстанції. У результаті ЄСПЛ зобов'язав Росію повідомити про місцезнаходження та стан захоплених військових, забезпечити лікування пораненим і негайно повернути всіх захоплених у полон військовослужбовців Україні. Також суд зобов'язав Росію негайно пояснити причини нападу та затримання українських військовослужбовців у територіальних водах Криму, який належить Україні.

При цьому Росія не має міжнародно-правових підстав для кримінального переслідування українських моряків. Якщо у РФ є претензії у зв'язку з діями українських військових моряків, їх повинні пред'являти безпосередньо українській державі, але не шляхом організації індивідуального кримінального переслідування військовослужбовців.

Детальніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Звільнення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі