Ще три місяці тому (у травні) 30% жителів Донеччини і Луганщини хотіли б об'єднання з Росією. На сьогодні бажаючих об'єднання з Росією в Донецькій області - 11,4%. Але при цьому в Харківській - 17,8%. Відбувається подальше падіння рівня прийняття один одного українцями і росіянами. Але є і негативна тенденція останнього часу - зростання антиукраїнських настроїв на Сході.
Такі результати опитування, проведеного КМІС у вересні, повідомив в інтерв'ю ZN.UA генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор НаУКМА Володимир Паніотто.
Цього разу опитування не проводилося в Луганській області, уточнив Паніотто: анкети були перенесені в Донецьку обл. (причому дослідження проходили як на територіях, підконтрольних Києву, так і на непідконтрольних).
Взагалі в Україні кількість людей, які хотіли б об'єднання двох держав в одну, весь час зменшується, зазначає соціолог. Максимум був у 2009 році - 23%, в травні 2013 - 14%, а зараз - 5%. До речі, росіян, охочих жити з нами в одній країні, також небагато - 7%. Відбувається подальше падіння рівня прийняття один одного українцями і росіянами.
Ще три місяці тому (у травні) 70% жителів Донецької і Луганської областей виступали за те, щоб ці області залишалися у складі України. Але останній соцопитування показало, що цілий ряд якісних показників свідчить про те, що на сьогодні в Донецькій області стало більше людей, які прагнуть до відокремлення від України чи, як мінімум, до максимальної автономії.
Як зазначає Паніотто, "залучення ресурсів до боротьби за погляди і переконання українського населення (передусім, на Сході країни) може виявитися ефективніше, ніж вкладання коштів у нову зброю, і врятувати не менше життів".
Більше читайте в матеріалі Ірини Кириченко "Україна - Росія: нервова любов, нерівна ненависть" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".!zn