"За чотири роки від мін і вибухонебезпечних залишків боєприпасів на сході України загинули, щонайменше, 355 цивільних осіб, 1456 отримали поранення. Щоб зберегти людські життя, потрібно розмінувати тисячі квадратних кілометрів",– написав він.
За даними МінТОТ, в Донецькій області було зафіксовано 178 загиблих і 1108 поранених від вибухів мін, а в Луганській області кількість загиблих досягла 177 осіб, поранених – 348.
For 4 years mines and ERW killed at least 355 civilians, 1456 - were injured. In order to save human lives, we must demine thousands of km2. It is important to know how to protect yourself from mines, so educating civ.population about risks of ERW is our priority. pic.twitter.com/t3mEZ5UqUC
- Вадим Черниш (@vadym_chernysh) 11 грудня 2018 р.
Черниш також додав, що в Попаснянському районі створена координаційна група, яка навчає місцеве населення правилам безпечної поведінки та інформує про потенційно небезпечні ділянки.
Раніше ОБСЄ закликали сторони провести гуманітарне розмінування.
Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить в число країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін. Через бойові дії схід України перетворюється в найбільш замінований регіон в світі.
Детальніше про проблему розмінування Донбасу читайте в матеріалі Алли Котляр "Разом – проти мін?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".