У Донбасі через бої зруйновано п'ять природних заповідників

Поділитися
У Донбасі через бої зруйновано п'ять природних заповідників Бойові дії в Донбасі завдали непоправної шкоди природним заповідникам © 4sm.com.ua
Для ліквідації екологічних наслідків бойових дій буде потрібно багато часу і зусиль, зазначають екологи.

Через бойові дії в Донецькій і Луганській області зруйновано території природних заповідників "Провальський степ", "Станично-Луганське", "Крейдова флора", великої частини Національного природного парку "Святі гори", регіонального ландшафтного парку "Донецький кряж".

Експерти вважають, що екологічні наслідки сьогоднішніх подій на сході України стануть проблемами виживання майбутніх поколінь.

Також вони зазначають, що екологічні наслідки стануть найбільш тривалими в часі і вимагатимуть більших зусиль для їх ліквідації в майбутньому.

Вони констатують, що затоплення шахт, обстріли хімічних підприємств, що спричиняють викиди хімічних речовин, і загострення санітарно-епідеміологічної ситуації створює реальну загрозу екологічної катастрофи.

Читайте також: Екологія й технології: пошук розумного балансу

Згідно з результатами досліджень, проведених екологами, під час військових дій в Донбасі широке поширення набули кілька груп ризиків, серед яких, насамперед, мають значення забруднення земель і водних ресурсів, збільшення рівня захворюваності, заліснення, опустелювання, руйнування ландшафтів.

Раніше повідомлялося про те, що найближчим часом Донбас може осягнути радикальне погіршення екологічної ситуації, якиа пошириться і на територію Росії.

Нагадаємо, раніше ZN.UA писав про можливі летальні наслідки конфлікту в Донбасі для екології регіону. Тільки зупинка відкачування води в шахтах внаслідок порушення енергопостачання загрожує тим, що вона вийде на поверхню разом з метаном, перетворивши значні площі в отруйне болото. Витік рідкого хлору з водопровідних станцій в результаті, наприклад, влучання снаряда може коштувати життя людям, що знаходяться в декількох кілометрах від цього місця, а припинення очищення води загрожує місцевим жителям епідеміями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі