Експерти вважають, що екологічні наслідки сьогоднішніх подій на сході України стануть проблемами виживання майбутніх поколінь.
Також вони зазначають, що екологічні наслідки стануть найбільш тривалими в часі і вимагатимуть більших зусиль для їх ліквідації в майбутньому.
Вони констатують, що затоплення шахт, обстріли хімічних підприємств, що спричиняють викиди хімічних речовин, і загострення санітарно-епідеміологічної ситуації створює реальну загрозу екологічної катастрофи.
Згідно з результатами досліджень, проведених екологами, під час військових дій в Донбасі широке поширення набули кілька груп ризиків, серед яких, насамперед, мають значення забруднення земель і водних ресурсів, збільшення рівня захворюваності, заліснення, опустелювання, руйнування ландшафтів.
Раніше повідомлялося про те, що найближчим часом Донбас може осягнути радикальне погіршення екологічної ситуації, якиа пошириться і на територію Росії.
Нагадаємо, раніше ZN.UA писав про можливі летальні наслідки конфлікту в Донбасі для екології регіону. Тільки зупинка відкачування води в шахтах внаслідок порушення енергопостачання загрожує тим, що вона вийде на поверхню разом з метаном, перетворивши значні площі в отруйне болото. Витік рідкого хлору з водопровідних станцій в результаті, наприклад, влучання снаряда може коштувати життя людям, що знаходяться в декількох кілометрах від цього місця, а припинення очищення води загрожує місцевим жителям епідеміями.