У «ДНР» та «ЛНР» ратифікували договори із Росією

Поділитися
У «ДНР» та «ЛНР» ратифікували договори із Росією © prostofoto.kiev.ua

Так звані «ради» самопроголошених Луганської та Донецької «народних республік» у вівторок вранці, 22 лютого, одноголосно ратифікували договори «про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між ЛНР/ДНР та Російською Федерацією».

Як зазначають сепаратистські ресурси, у Луганську «рішення» підтримали 46 депутатів, які брали участь у засіданні, а в Донецьку 87 депутатів так званого «парламенту».

Вранці у вівторок, 22 лютого, комітети Держдуми з міжнародних справ та у справах СНД, з євразійської інтеграції та зв'язків рекомендували ратифікувати договори «Про дружбу та співпрацю Росії з Донецькою та Луганською народними республіками».

Законопроекти про ратифікацію «договорів» із «ЛНР» та «ДНР» вже внесено до електронної бази Держдуми. З інформації у картках документів випливає, що для депутатів було встановлено тимчасові обмеження щодо термінів розгляду документів: до 9:00. Питання про ратифікацію договорів про дружбу та взаємодопомогу з Донецькою та Луганською народними республіками буде розглянуто Держдумою та Радфедом сьогодні ж. Пленарне засідання нижньої палати розпочинається о 12.00.

Напередодні президент Росії Владімір Путін офіційно визнав "суверенітет" ним же створених та керованих терористичних воєнізованих угруповань "ДНР" та "ЛНР". Формулювання підписаного тексту мають ризики, які можуть бути використані Кремлем для розв'язання "виправданого" масштабного наступу на територію України. 

Водночас у підписаних Путіним указах немає фрази про те, що "ДНР/ЛНР" визнаються у нинішніх межах, а це залишає можливість для претензії "ДНР/ЛНР" на всю територію Донецької та Луганської областей, про що «ДНР» у 2019 році прийняла відповідний «Закон про кордон».

Визнання Росією так званих "ЛНР" та "ДНР" означає свідомий вихід із Мінських домовленостей і завдасть серйозного удару політико-дипломатичному врегулюванню: таку думку висловили відразу кілька політичних діячів, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц та держсекретар США Ентоні Блінкен.

Всупереч поширеній в Україні думці, що визнання Москвою "ЛНР" і "ДНР" "незалежними республіками" означає вихід Росії з мінських домовленостей і кінець "Мінська", не можна повністю виключати того, що Кремль продовжить тиснути на Україну та її західних партнерів, щоб змусити Київ виконати вимоги "Мінських угод" у російській інтерпретації.

Детальніше про виконання мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силиної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі