У Дніпропетровській області співробітники Служби безпеки України 2 жовтня виявили грубе порушення екологічних норм при утилізації забруднюючих речовин.
Про це повідомляє пресслужба СБУ на відомчому сайті.
Місцевий завод з виробництва трубної продукції, який є одним з найбільших підприємств регіону, уклав договір з ліцензованою харківською фірмою на вивезення та утилізацію небезпечних відходів. Вартість контракту склала майже 2,5 мільйона гривень.
Утилізатор замість виконання своїх зобов'язань організували аферу, до якої залучили жителя Марганця. Чоловік погодився зберігати токсичні речовини на орендованій земельній ділянці площею майже 15 гектарів, розташованій поруч з гаражним кооперативом на околиці міста.
Вантажівки із забруднюючими речовинами курсували до гаражів два рази в тиждень. За цей час утворилася звалище, на якій під відкритим небом перебували відходи 1-3 класу небезпеки. Небезпечні речовини через підземні води могли потрапити в Каховське водосховище.
Правоохоронці затримали автомобіль зловмисників під час вивантаження чергової партії забруднюючих речовин.
Кримінальне провадження здійснюється за ч. 2 ст. 28 (злочин, скоєний за попередньою змовою групою осіб) та ч. 1 ст. 239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України.
Тривають слідчі дії. Встановлюються всі обставини справи і перевіряється інформація про інші підприємства регіону, причетних до незаконного зберігання токсичних відходів в Томаківському районі.
Раніше з великої приватної клініки Дніпра стався витік інформації про результати проведення ПЛР-тестів на коронавірус.
У вільний доступ потрапили десятки тисяч записів про пацієнтів, повідомляє пресслужба Ради національної безпеки і оборони на сторінці в Facebook.
Витік інформації виявив Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО.
Сталася помилка конфігурації в інформаційних системах і базах даних клініки, що і спровокувало витік інформації. У відкритому доступі виявилися персональні дані працівників і клієнтів клініки, а саме ПІБ, дати народження, адреси проживання, телефони, e-mail, діагнози, дані медичної карти (що становить медичну таємницю), результати аналізів, діагнози, інформація про захворювання, результати проведення ПЛР-тестів, списки хворих COVID-19.
Також співробітники Служби безпеки України викрили злочинну групу, учасники якої незаконно виготовляли та реалізовували фальсифіковані анаболічні і сильнодіючі препарати на мільйони гривень.