У Дніпропетровській області діяла група проросійських інформаційних "тролів"

Відео
Поділитися
У Дніпропетровській області діяла група проросійських інформаційних Фото: СБУ
Зловмисники отримували вказівки з території Росії та ОРДЛО

Служба безпеки України викрила в Дніпропетровській області регіональне відділення всеукраїнської мережі "тролів", які поширювали в соцмережах матеріали, що впливають на виборчий процес.

Пропагандисти також закликали до порушення територіальної цілісності України, повідомляє пресслужба СБУ.

Слідчі СБУ і фахівці з кібербезпеки викрили жителів Дніпра, Кривого Рогу та Павлограда - адміністраторів груп в соцмережах і розповсюджувачів антиукраїнські матеріали.

Розслідування велося протягом останнього місяця, а за його підсумками заблокована протиправна діяльність кількох інтернет-провокаторів.

Правоохоронці також встановили, що зловмисники активно вели переписку з жителями Росії і так званих ОРДЛО, які ставили перед ними завдання з розповсюдження фейковий матеріалів щодо майбутніх виборів в Україні і кандидатів в органи місцевого самоврядування. Вони планували ескалацію соціальної напруженості в регіоні і провокацію масових порушень громадського порядку.

"Кіберспеціалісти СБУ встановили особу одного з координаторів, який є уродженцем Дніпропетровської області і приєднався до сепаратистів "ДНР"в травні 2014 року", - уточнюється в повідомленні.

За даними фахівців з інформаційної безпеки, використання в якості "тролів" жителів населених пунктів, підконтрольних українській владі, дає кураторам можливість адаптувати матеріал і коментарі під реальну ситуацію.

Слідчі продовжують досудове розслідування по кримінальним виробництвам, розпочатим за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Інтернет-агітаторам загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років.

30 вересня СБУ блокувала діяльність "ботоферми", яка поширювала неправдиву інформацію.

Її діяльність контролювалася з Росії і "ДНР".

Організатори використовували телекомунікаційні платформи для створення і просування фейкових акаунтів і спільнот. Через них вони поширювали вигадану інформацію з метою дестабілізації ситуації в Україні напередодні місцевих виборів.

Також в січні-серпні 2020 українські правоохоронці відкрили 636 виробництв через завідомо неправдиві повідомлення про загрозу безпеці громадян.

Уточнюється, що правоохоронці закрили 44 виробництва. До суду направили 99 виробництв, в тому числі 87 - з обвинувальним актом.

126 особам повідомили про підозру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі