Правозахисники закликали правоохоронців розслідувати усі випадки нападів на учасниць акцій за права жінок та притягти винних до відповідальності.
"Ми надзвичайно стурбовані відкритою агресією проти учасниць публічних акцій за права жінок, а ще більше – неспроможністю поліції одразу кількох міст гарантувати безпеку та правопорядок під час мирних зібрань. Правоохоронні органи мають розслідувати всі повідомлення про напади, встановити особи правопорушників та притягти їх до відповідальності", - наголошує директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.
Так, у Києві, за попередніми підрахунками, від нападів постраждали щонайменше п'ятеро осіб. Двох жінок побили та облили зеленкою, у кількох учасниць акції силою відібрали та розтоптали плакати. А журналісту Богдану Новаку та ще одному учаснику акції розпилили в обличчя перцевий газ.
В Ужгороді учасниць феміністичної акції за права жінок облили червоною фарбою, через це одна з них отримала хімічний опік очей.
У Львові під час маршу "Сестринство. Підтримка. Солідарність" невідомі напали на учасниць та намагались облити їх фарбою. Патрульні затримали кількох нападників.
Також на учасниць інших публічних акцій нападали у Львові та в Маріуполі.
За даними опитування GfK Ukraine, більшість українців поділяють такі гендерні стереотипи як: "кожна жінка повинна бути, насамперед, дружиною і матір'ю" (67% вибрали це твердження), "чоловік повинен повністю забезпечувати сім'ю" (61%), "чоловік у будь-якому випадку повинен бути головою сім'ї" (57%).
За словами генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, організація зробила гендерний паритет найважливішою частиною своєї реформи.
"У світі, як і раніше, домінують чоловіки у всіх сферах, включно з урядами країн, державними органами, приватними компаніями та міжнародними організаціями. Головне питання гендерної рівності – це питання про владу. І тому нашим найголовнішим завданням є дати владу жінкам. В ООН докладають зусиль для побудови світу, в якому між жінками чоловіками буде повна рівність", - зазначив він.