У чотирьох містах країни 8 березня нападали на учасниць акцій за права жінок - Amnesty International

Поділитися
У чотирьох містах країни 8 березня нападали на учасниць акцій за права жінок - Amnesty International На борців за права жінок нападали у Міжнародний день боротьби за їхні права © © European Council
Найбільша кількість постраждалих від нападів у столиці - щонайменше п'ятеро осіб.

У чотирьох містах України у Міжнародний день боротьби за права жінок зафіксовані факти насильства стосовно жінок, повідомляє міжнародна правозахисна організація Amnesty International Украина.

Правозахисники закликали правоохоронців розслідувати усі випадки нападів на учасниць акцій за права жінок та притягти винних до відповідальності.

"Ми надзвичайно стурбовані відкритою агресією проти учасниць публічних акцій за права жінок, а ще більше – неспроможністю поліції одразу кількох міст гарантувати безпеку та правопорядок під час мирних зібрань. Правоохоронні органи мають розслідувати всі повідомлення про напади, встановити особи правопорушників та притягти їх до відповідальності", - наголошує директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

Так, у Києві, за попередніми підрахунками, від нападів постраждали щонайменше п'ятеро осіб. Двох жінок побили та облили зеленкою, у кількох учасниць акції силою відібрали та розтоптали плакати. А журналісту Богдану Новаку та ще одному учаснику акції розпилили в обличчя перцевий газ.

В Ужгороді учасниць феміністичної акції за права жінок облили червоною фарбою, через це одна з них отримала хімічний опік очей.

У Львові під час маршу "Сестринство. Підтримка. Солідарність" невідомі напали на учасниць та намагались облити їх фарбою. Патрульні затримали кількох нападників.

Також на учасниць інших публічних акцій нападали у Львові та в Маріуполі.

Читайте також: Виконавчим директором Європолу стане жінка

За даними опитування GfK Ukraine, більшість українців поділяють такі гендерні стереотипи як: "кожна жінка повинна бути, насамперед, дружиною і матір'ю" (67% вибрали це твердження), "чоловік повинен повністю забезпечувати сім'ю" (61%), "чоловік у будь-якому випадку повинен бути головою сім'ї" (57%).

За словами генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, організація зробила гендерний паритет найважливішою частиною своєї реформи.

"У світі, як і раніше, домінують чоловіки у всіх сферах, включно з урядами країн, державними органами, приватними компаніями та міжнародними організаціями. Головне питання гендерної рівності – це питання про владу. І тому нашим найголовнішим завданням є дати владу жінкам. В ООН докладають зусиль для побудови світу, в якому між жінками чоловіками буде повна рівність", - зазначив він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі