Незважаючи на локалізацію вогнищ займання сухої трави на території "Чорнобильської пущі", в деяких місцях все ще залишаються горіти торфовища. Тим не менш, ситуація в зоні відчуження ЧАЕС контрольована, повідомляють у Держслужбі з надзвичайних ситуацій вранці в середу, 1 липня.
"Станом на 7 годин (ранку) 1 липня ситуація на території комплексу лісового господарства "Чорнобильська пуща" є контрольованою, гасіння вогнищ займання триває", - йдеться в повідомленні ДСНС.
У більшості населених пунктів, розташованих у зоні пожежі, вже локалізовані загоряння трав'яного настилу, триває їх остаточна ліквідація (смт Поліське, села Ковшилівка, Глінка і Бички).
Разом з тим, у селах Луб'янка і Стара Красниця все ще спостерігається горіння осередків торфу.
До гасіння пожежі залучено 27 одиниць техніки і 192 осіб, у тому числі від ДСНС 22 одиниці техніки та 144 людини особового складу. Планується залучити вертоліт ДСНС для проведення повітряної розвідки та оцінки обстановки.
У відомстві відзначають, що напередодні була проведена ротація особового складу ДСНС, рятувальники забезпечені триразовим харчуванням.
Радіаційна обстановка в області в нормі, відзначають в ДСНС.
Пожежа почалася 29 червня близько 17:00 на території комплексу лісового господарства "Чорнобильська пуща" у зоні відчуження і обов'язкового відселення у Чорнобилі в районі села Ковшиловка і селища Поліське. У заплаві річки Уж сталося загорання сухої трави та очерету. До ранку 30 червня пожежа охопила площу в 130 га.
При цьому глава Мінекології Ігор Шевченко, над яким нависла загроза звільнення, заявив, що не вважає ситуацію загрозливою.
Нагадаємо, що попередня масштабна пожежа в зоні відчуження ЧАЕС сталася майже два місяці тому. Держслужба з надзвичайних ситуацій не виключала, що причиною виникнення пожежі, яка поширилася більш ніж на 400 га, став підпал або необережне поводження з вогнем.