У частині закладів освіти або немає бомбосховищ, або вони є непридатними — освітній омбудсмен

Поділитися
До відновлення очного навчання слід подбати про підготовку та вдосконалення укриттів.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що частина закладів освіти на території України не має укриттів або ж має такі, що вже непридатні чи навіть небезпечні для використання. Про це він розповів у Facebook

Горбачов зазначив, що 1 вересня навчання може відновитися лише в тих будівлях, що мають бомбосховища в нормальному станы.

“На жаль, війна показала, що в частині закладів освіти або зовсім немає бомбосховищ, або вони не є придатними, а навіть небезпечні для перебування у них людей. Але все одно вони використовуються, попри їхній стан”, — написав омбудсмен.

Водночас, він додав, що за наявності укриття важливо враховувати його спроможність. Тобто те, на скільки людей розраховане приміщення.

“Необхідно складати розклад так, щоб не перевищувати одночасну присутність учасників освітнього процесу в закладі освіти відповідно до спроможності укриття. Щоб при повітряній тривозі в укритті могли одночасно розміститися всі, хто в цей момент перебуває в закладі освіти”, — наголосив Горбачов.

За його словами, уже зараз варто думати про підготовку чи вдосконалення укриттів у освітніх закладах, аби мати можливість організувати безпечне очне або змішане навчання.

На думку омбудсмена, не зважаючи на російську війну проти України, дітям необхідно повертатися до освітнього процесу в очному форматі на тих територіях, де дозволяє безпекова ситуація, замість продовження дистанційного навчання.

“Адже саме очне спілкування з однолітками та педагогами допоможе нашим дітям знову повернутися у нормальне життя, це буде сприяти їхній психологічній реабілітації, а ефективність очного навчання вже доведена науковцями”, — пояснив він.

Крім цього, Горбачов підкреслив важливість проведення навчальних інструктажів для дітей щодо того, як поводитися в укритті та що брати з собою, переміщуючись до них. За його словами, варто також обов’язково проводити тренувальні евакуації безпосередньо в бомбосховище.

“Хоч нормативними документами не передбачено проводити саме такі тренування, але життя і здоров’я наших дітей — то найголовніша цінність, а такі тренування можуть врятувати життя”, — підсумував омбудсмен.

Нагадаємо, Міністерство освіти й науки та профільний парламентський комітет розраховують, що з 1 вересня українські школярі та студенти повернуться до навчання в офлайн форматі.

Заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко уточнив, що очний освітній процес буде відновлено лише в тих закладах, що мають бомбосховища. Тому МОН проводить аудит шкіл щодо наявності укриттів і необхідних засобів для забезпечення безпеки дітей та педагогів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі