У бою з окупантами загинув екіпаж армійської вертольотної бригади

Фото
Поділитися
Наймолодший член екіпажу отримав лейтенантські погони за три місяці до повномасштабного вторгнення РФ.

Офіцер-пілот Василь Мулік розповів історію героїв армійської вертольотної бригади, які загинули 28 лютого під час бойового польоту під Києвом. Серед них - Олександр Григор'єв, льотчик-штурман Василь Гнатюк, бортовий авіаційний технік Дмитро Нестерук. 

"Колись давно - ще на "абітурі" - до нього (до Олександра Григор'єва - ред.) пристало прізвисько "Шумахер" - через футболку, любов до "Формули-1" та зайняття велоспортом. Так його всі і називали: Шумахер. Або - "Гріня".

Ми знайомі вже двадцять два роки. Разом вчилися у нашому льотному "бурсітєті", разом літали, разом моталися по аеродромах-полігонах-навчаннях. Разом намотували гвинтокрилі кілометри над ліберійськими джунглями та узбережжям атлантики. Змінювали один одного у африканських місіях-ротаціях. Разом лазили в атошно-оосних *б*нях. І від першого дня широкомасштабного вторгнення - разом випалювали колони руzzнявих пі*арів.

Ми близькі друзі. Більше, ніж друзі. Я хрестив його сина, він хрестив мою доньку.

Шумахер - профі. Найвищої проби професіонал. Талант. Інструктор. Він - один з дуже небагатьох українських вертолітників, хто виконував посадку у кратер вулкану Ньямлагіра у Конго", - написав Мулік.

Він повідомив, що Шумахер загинув 28 лютого під час бойового польоту під Києвом.

"Я зміг вийти, Сашко - на жаль, ні. Працювали парою, я - ведучий, Шумахер - ведений. Раптово, з-за лісу вискочили на у*банів і зходу як слід ввалили їм. Але - і у відповідь отримали - і сильно. Дуже сильно. Критично. Ми вже відходили - хоч і суттєво пошкоджені обоє, але - на куражі, на адреналіні - весело гарчали один одному в ефір: "А, бл*, за*бісь пі*арасам дали!" А хвилини за три Шумахер замовк, зник з ефіру. І докричатися до нього я не зміг. І знайти його борт - не зміг", - зазначив Мулік.

У Григор'єва залишилася дружина та син. Разом з ним загинув екіпаж: льотчик-штурман Василь Гнатюк, бортовий авіаційний технік Дмитро Нестерук. 

"Більше ніж місяць потому - коли ця територія була звільнена - я зміг виїхати на місце катастрофи, знайти та привезти екіпаж Шумахера додому. Хоча ні - не "я". Я був не один", - написав Мулік і додав, що йому допомагала команда.

Сьогодні екіпаж Олександра Григор'єва поховали у Бродах.

"Всі троє - поруч. Екіпаж. Назавжди. Вічного польоту, брате", - написав його колега.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі