Президент України Володимир Зеленський розповів, що від початку повномасштабного російського вторгнення Україна втратила від двох з половиною до трьох тисяч українських військових. Такі дані він навів в інтерв’ю CNN.
Зеленський також зазначив, що близько десяти тисяч українських військовослужбовців отримали поранення.
Президент порівняв ці дані зі статистикою втрат російської армії, де рахунок загиблих йде на десятки тисяч. За останніми даними – 19-20 тисяч осіб, хоча РФ офіційно визнає лише 1 351 загиблого.
За його словами, кількість жертв серед цивільного населення підрахувати складніше:
«Про мирних жителів говорити дуже складно, тому що південь нашої країни, де блокуються селища та міста – Херсон, Бердянськ, Маріуполь далі на схід, та район де знаходиться Волноваха, – ми просто не знаємо скільки людей загинуло на тій території поки вона окупована», – зазначив президент.
Хоча загальну мобілізацію президент України оголосив у день повномасштабного вторгнення Росії, – правила призову досі викликають запитання в українських громадян. Тим більше що режим воєнного стану спричинив маніпуляції та вільне трактування законодавства з боку військкоматів і місцевої влади.
Хто в Україні підпадає під загальну мобілізацію, а хто – ні? Як вручаються повістки? Як урегульоване питання військового обліку тимчасово переміщених осіб? Чи має право селищна рада вручати повістки на медогляд? Чи можна призивати підприємців різних груп, які мають найманих працівників? Як мобілізований повинен довести факт призову своєму роботодавцеві? Чи враховується заклик влади до бізнесу піднімати економіку? Які права та обов’язки має доброволець? На ці та інші найпоширеніші запитання читайте відповіді Асоціації правників України у статті «Мобілізація в Україні: кого призвуть до армії під час війни».