Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена цілком довіряє розслідуванню Польщі щодо вибуху на її території, у ході якого було попередньо з’ясовано, що причиною інциденту могло стати падіння української ракети протиповітряної оборони. Водночас, США визнають відповідальність Росії за трагедію, незалежно від кінцевих результатів розслідування. Про це йдеться у заяві речниці Ради національної безпеки Едріенн Вотсон, опублікованої на сайті Білого дому.
У адміністрації Байдена пояснили, що Вашингтон не хоче випереджати роботу Варшави, але залишатиметься з нею в тісному контакті, оскільки Штати ще збирають інформацію.
"Ми не побачили нічого, що суперечило б попередній оцінці президента Дуди, що цей вибух, скоріш за все, став результатом української ракети ППО, яка, на жаль, впала в Польщі. Ми продовжимо оцінювати й відкрито ділитися будь-якою новою інформацією, як тільки вона стане доступною", – зазначила Едріенн Вотсон.
Вона додала, що США також зберігатимуть тісний зв’язок і з Україною для отримання від її представників будь-яких нових даних з метою доповнення загальної картини.
“Тим не менш, якими б не були кінцеві висновки, очевидно, що остаточно відповідальною за цей трагічний інцидент є Росія, яка запустила шквал ракет по Україні, свідомо спрямованих по цивільній інфраструктурі. Україна мала – і має – повне право захищатися”, – йдеться в повідомленні.
Речниця висловила солідарність Білого дому з українським народом і співчуття щодо втрат, яких зазнала держава від "варварських" ударів з боку Росії.
"Наші думки та молитви знову звертаються до близьких двох трагічно загиблих громадян Польщі", – підсумувала Вотсон.
Раніше CNN повідомило з посиланням на американського посадовця, що українські військові поінформували США й партнерів про спробу 15 листопада перехопити ракету РФ неподалік місця на території Польщі, яке потрапило під удар.
Президент Польщі Анджей Дуда заявив: з великою ймовірністю ракету, яка впала на польську територію, випустила українська система ППО. Як після цієї трагедії розвиватимуться відносини Києва та Варшави? Чи вплине інцидент на надання Заходом Україні зброї, зокрема й засобів ППО? Відповіді на ці питання — у статті Володимира Кравченка «Тривожний сигнал: що робити Україні після падіння ракети в Польщі».