У 2018 році Міністерство охорони здоров'я проведе моніторинг якості вищої освіти - складання міжнародного іспиту з основ медицини. Це не вплине на оцінки студентів, але вкаже на недоліки навчальних програм та слабкі місця в підготовці фахівців.
Про це в статті для DT.UA пишуть Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров'я, та Інна Совсун, віце-президент Київської школи економіки, радник міністра охорони здоров'я. На їхню думку, цей інструмент дозволить державі й університетам встановити найбільші прогалини в підготовці фахівців, вдосконалити навчальні програми, підлаштувати зміст занять до міжнародних стандартів, обрати кращих викладачів і новітню фахову літературу, аби показати хороший результат.
"Що ж буде, якщо окремі університети покажуть погані результати? Формально відповідальність за якість освіти в університеті несе ректор, що записано у його/її контракті, невиконання якого є підставою для звільнення", - наголошують представники МОЗ.
Детальніше про нововведення у медичній освіті читайте у матеріалі Олександра Лінчевського та Інни Совсун "Реформа медичної освіти - це критично важливо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".