У середу, 1 травня, у 142 країнах і територіях світу відзначається День праці. У деяких країнах Першотравень відзначається в інший час - до них належать, наприклад, США і Японія. Більш ніж у 80 країнах (включаючи Індію) День праці не відзначається.
1 травня - День міжнародної солідарності трудящих.
1 травня 1886 року американські робітники організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.
У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робітників Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений у 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах. Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби.
У СРСР Першотравень довгі роки був основним державним святом. 1 травня 1990 року керівництво Радянського Союзу і КПРС востаннє піднялося на трибуну Мавзолею для проведення останньої офіційної першотравневої демонстрації. У 1992 році Міжнародний день солідарності трудящих був перейменований у свято Весни і Праці. У світі Першотравень як і раніше відзначається як пролетарське свято солідарності.
В Україні під це свято відведено два дні, що дозволяє влаштовувати великі свята, ходити один до одного в гості і виїжджати сім'ями на природу.
Раніше повідомлялося про те, що 1 травня центр Києва буде перекрито у зв'язку з проведенням демонстрацій, мітингів та інших масових заходів.
На травневі свята в Україні очікується майже літня спека - до 28 градусів тепла, а в західних, центральних і північних областях пройдуть дощі і грози. !zn
Читайте також:
Охороняти порядок на травневі свята будуть 100 тис. міліціонерів
На 1 травня центр Києва закриють для транспорту
У 2013 році на травневі свята українці відпочиватимуть 10 днів