Як зазначив Яхимович в Facebook, на останню версію програмного продукту компанії – Mirobase 8, отримано експертний висновок Держспецзв'язку України, і це "абсолютно законний і легальний продукт, який продається зараз, в тому числі, у державні органи".
"Це єдиний продукт у своїй категорії, що має такий рівень відповідності українському законодавству, інші продукти, у тому числі американські, такої сертифікації і відповідності не мають, і, тим не менш, теж продаються в країні, оскільки ця сертифікація є не обов'язковою, а добровільною", – зазначає підприємець.
За його словами, в даний момент він особисто займається організацією продажів Mirobase в Азербайджані, Казахстані, Грузії та Ізраїлі.
"Друге питання - чому така увага саме до мене, бо таких продуктів як Миробейс - реально дуже багато. Це цікаве питання. Наприклад, досить значну частку українського ринку DLP систем і програм для моніторингу займає компанія SearchInform. І контрольні закупівлі у них теж були зроблені, і в листопаді 2016го в українському представництві були обшуки і вилучення техніки, і до їхніх клієнтів теж СБУ прийшли з обшуками. Але ви хоч раз про це прочитали на сайті СБУ, у фейсбуці СБУ, в новинах?", – запитує підприємець.
Яхимович пов'язує свій розшук з тим, що написав серію статей про нібито фальсифіковану закупівлю софту його компанії співробітниками СБУ, що пізніше дозволило спецслужбі влаштувати обшуки в офісах компаній, які використовують Mirobase (зокрема – в Dragon Capital та "Укргазвидобуванні").
"Я написав серію статей про Департамент Перевертнів, публічно спростував їх заяви експертизами і розкрив всі їхні схеми, і назвав імена. Ось саме тому вони намагаються помститися і здійснюють усілякий тиск. Викликають на допит мою дружину. Поширюють в ЗМІ фейкові новини про те, що я сиджу в РФ з кураторами з ФСБ. Приходять до Держспецзв'язку і чинять тиск на посадових осіб", – заявив Яхимович.
Раніше Головне СБУ повідомило про підозру засновнику і комерційному директору компанії-розробника комп'ютерних програм "Стахановець" і "Mirobase". Підозрюваних оголошено в розшук.
Начальник апарату голови СБУ Олександр Ткачук раніше заявял, що російські спецслужби могли незаконно отримувати інформацію з України за допомогою програмного забезпечення "Стахановець", використання якого було зафіксовано у восьми компаніях (зокрема – в Dragon Capital і "Укргазвидобуванню").
Нагадаємо, 26 квітня співробітники СБУ прийшли з обшуками до київського офісу інвестиційної компанії Dragon Capital, а також до центральний офісу ПАТ "Укргазвидобування". У співробітників були з собою судові рішення про вилучення комп'ютерної техніки в рамках розслідування кримінальних справ про незаконне використання програмного забезпечення.
Генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала пов'язав обшуки із корпоративним конфліктом із бізнесменом Андрієм Адамовским навколо ТРЦ Skymall.
У свою чергу, в СБУ заявили, що її співробітники провели обшуки і вилучили комп'ютерну техніку у ряді компаній, так як був встановлений факт використання ними "забороненого шпигунського програмного забезпечення російського виробництва".